Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gdynia Fiszera

2008-01-30

Gdynia Fiszera

Przygotowana przez Stanisława Fiszera – jednego z najsłynniejszych współczesnych polskich architektów – praca zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Forum Morskiego w Gdyni.

Przygotowana przez Stanisława Fiszera – jednego z najsłynniejszych współczesnych polskich architektów – praca zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Forum Morskiego w Gdyni – podaje portal biznespolska.pl. Sam architekt określa swój projekt jako nowoczesny, skandynawski, przypominający krę lodu.

Ogłaszając konkurs na zagospodarowanie tzw. Forum Morskiego, władze Gdyni zamierzały powrócić do przedwojennej idei stworzenia reprezentacyjnej dzielnicy miasta. Jak czytamy dalej, celem konkursu było wyłonienie projektu, który stworzyłby w tym miejscu tętniący życiem ośrodek kulturalny o znaczeniu metropolitalnym.

Stanisław Fiszer zaproponował usytuowanie budynków biblioteki i miejskiej galerii sztuki w północnej części Parku Rady Europy i utworzenie z nich pierzei Skweru Kościuszki. Byłyby to trzy czterokondygnacyjne obiekty, których fronty wychodziłyby na plac, wieńczący od strony południowej istniejące już budynki Muzeum Miasta Gdyni i Teatru Muzycznego. Zachodnią linię placu wyznaczałaby nowa siedziba Teatru Miejskiego im. Gombrowicza, zaś wschodnią pierzeją byłby szpaler drzew, czyli Aleja Topoli. Pod ziemią zaplanowano miejsca postojowe dla samochodów.

Jak informuje portal, budowa rozpocznie się nie wcześniej niż za rok. Tyle czasu potrwają bowiem prace planistyczne oraz procedura wyłaniania wykonawcy.

Źródło: biznespolska.pl 28.01.2008 | 2008-01-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Słupeckidomy na wynajem powiat M. Ruda Śląskalokale użytkowe na sprzedaż gmina Białalokale użytkowe na wynajem gmina Mrągowodomy na sprzedaż w Kleszczewiedomy na sprzedaż w Stryje Księżedomy na sprzedaż w Bukowcu

Deweloperzy

);