Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gdańska celuloza

2011-08-05

Gdańska celuloza

Wayerhaeuser Poland buduje w Trójmieście fabrykę przetwarzania celulozy.

Rozpoczęto realizowanie inwestycji, której wartość szacuje się na ok. 200 mln zł - donosi „Gazeta Wyborcza”. Fabryka będzie zlokalizowana na obszarze Parku Przemysłowo-Technologicznego Maszynowa. Jej powierzchnia ma liczyć ok. 17 000 m kw. – informuje „Gazeta Wyborcza”. Przedsięwzięcie jest pierwszą europejską inwestycją koncernu Weyerhaeuser Company.

Powstający zakład będzie przetwarzał celulozę, pochodzącą z USA, uzyskując z niej włókno, wykorzystywane przy produkcji pieluch. Inwestor rozpoczyna realizację z prawie rocznym opóźnienie, ponieważ przeciwko budowie fabryki protestowali mieszkańcy oraz ekolodzy. Przedstawiciele firmy podkreślają jednak, że użyją technologii przyjaznych środowisku.

Pierwsze prace zostały wykonane 2 sierpnia. Fabryka ma rozpocząć swoją działalność już w I kwartale 2013 r.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-08-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemkamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Wołomińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Płockidomy na sprzedaż gmina Jejkowicedomy na wynajem gmina Krasnystawdomy na sprzedaż w Lutoborachdomy na wynajem w Lipiachmieszkania na sprzedaż w Gonicach

Deweloperzy

);