Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gdańsk wychodzi naprzeciw osobom powracającym do kraju

Adrianna Szydło | 2019-06-18

Gdańsk wychodzi naprzeciw osobom powracającym do kraju
Trwa nabór wniosków do programu Gdańskie Mieszkania dla Powracających

Program Gdańskie Mieszkania dla Powracających ma na celu pomoc osobom, które zainteresowane są powrotem do Polski z zagranicy.

Rada Miasta Gdańska w lutym 2019 r. zaakceptowała Program Gdańskie Mieszkania dla Powracających. Jest on jednym z nielicznych tego typu programów w Polsce i pierwszym w Gdańsku. Dla rodzin z dziećmi, które zdecydują się na uczestnictwo w nim, ma zapewnić nie tylko miejsce do zamieszkania, ale również stworzyć okazję do uzyskania pomocy w znalezieniu pracy.

Przygotowany projekt jest skierowany nie tylko do osób, które zamieszkiwały Gdańsk przed wyjazdem za granicę, ale do wszystkich, którzy chcą się tam osiedlić. Dzięki temu zwiększy się liczba osób mieszkających i pracujących w Gdańsku, a to może przynieść miastu korzyści – w ten sposób zyska ono nową grupę podatników.

Na potrzeby programu lokalne władze  przeznaczą w tym roku 3 lokale mieszkalne w nowo powstającym budynku. Każde z mieszkań będzie się składało z 3 pokoi. Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Gdańsku Piotr Kryszerwski zaznacza, że mieszkania zostaną wykończone „pod klucz”, a dla mieszkańców będzią dostępne miejsca garażowe i winda.

Rodziny powracające z zagranicy mają szansę na przydział lokalu mieszkalnego z nowego budownictwa TBS bez konieczności udokumentowania wcześniejszego swojego tzw. centrum życiowego w Gdańsku – podkreśla Piotr Kryszewski.

Za realizację odpowiada firma TBS Motława. Nabór wniosków potrwa do 2 lipca 2019 r. Wybór beneficjentów zostanie dokonany na podstawie kryteriów określonych w regulaminie.

 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat M. Zielona Góradomy na wynajem powiat Niżańskimieszkania na wynajem gmina Nieborówmieszkania na wynajem gmina Sicienkodomy na sprzedaż w Nowinkachmieszkania na wynajem w Cetulimieszkania na wynajem w Gogolewie

Deweloperzy

);