Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gdańsk: spór o wieże

2009-01-27

Gdańsk: spór o wieże

W Gdańsku wywiązał sie spór w związku z lokalizacją wysokościowców. Radni uważają, że rejon pasa nadmorskiego w Brzeźnie nie powinien być brany pod uwagę jako teren pod budowę wież.

 

Portal Naszemiasto.pl informuje o sporze, jaki wywiązał się w Gdańsku w związku z lokalizacją wysokościowców. Radni uważają, że rejon pasa nadmorskiego w Brzeźnie nie powinien być brany pod uwagę jako teren pod budowę wież.
 
Plan zagospodarowania przestrzennego nie określa górnej granicy wysokościowej budynków, mogą więc powstać nawet 200-metrowe wieże. Dyrektor Infrastruktury Wodociągowej twierdzi, że budowa jest możliwa, ale w innej technologii – donosi portal. Bez ograniczeń kondygnacje podziemne można budować w tzw. technologii mokrej i palowania. Jednak zmiana technologii wiąże się ze zwiększeniem kosztów inwestycji. Izraelski inwestor twierdzi, że mimo to jest zainteresowany budową wysokościowców w okolicy Hallera. Obiecuje też, że dopilnuje, by budowa nie stanowiła zagrożenia.

Radni uważają jednak, że w takim miejscu powinny powstać budynki rekreacyjne, ogólnie dostępne. Zmiana planów zagospodarowania przestrzennego raczej nie wchodzi w grę, gdyż wiązałaby się z wypłacaniem gigantycznego odszkodowania inwestorowi – czytamy dalej.
 

 

Źródło: Naszemiasto.pl 19.01.2009 | 2009-01-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęhale i magazyny na sprzedażdziałki na sprzedażdomy na wynajem powiat Nowomiejskidomy na sprzedaż powiat Zielonogórskimieszkania na sprzedaż gmina Chełmlokale użytkowe na wynajem gmina Nowy Dwórmieszkania na sprzedaż w Dobrzyniówcemieszkania na wynajem w Wolnymdomy na sprzedaż w Chełmicy

Deweloperzy

);