Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Galeria "Gala" w Lublinie - specjalistyczne centrum handlowe

2006-09-26

Galeria "Gala" w Lublinie - specjalistyczne centrum handlowe

W Lublinie, przy ul. Fabrycznej, powstanie elegancka galeria handlowa z materiałami do wykańczania i dekoracji domów.

Polacy nie tylko kupują mieszkania, ale także coraz więcej pieniędzy przeznaczają na ich wyposażanie i dekorację. Właściciele hali Gala w Lublinie, przy ul. Fabrycznej, widząc boom na tym rynku, zadecydowali o budowie na miejscu starego obiektu eleganckiej galerii handlowej. Pod jednym dachem zgrupuje ona sklepy inspirujące klientów kompletną ofertą mebli, akcesoriów i usług związanych z wyposażeniem wnętrz.

„W założeniach inwestora, którym jest firma Gala SA, projekt ten ma spełniać rolę regionalnego centrum handlowego. Chcemy, aby klient mógł kupić u nas wszystkie artykuły, potrzebne do budowy domu: począwszy od nowoczesnych materiałów budowlanych, poprzez chemię budowlaną, stałe elementy wykończenia wnętrz, po elementy wyposażenia i dekoracji, w tym także meble oraz sprzęt RTV i AGD” – podkreśla Paweł Kępski Dyrektor Zarządzający GALA SA.

Ambitne plany zakładają, że powstający obiekt będzie perełką wśród wielkopowierzchniowych obiektów w Lublinie. Zaprojektowany w lubelskim biurze architektonicznym „Bieńkowski, Lis, Mierzwa. Architekci” nowoczesny budynek o docelowej powierzchni 60 tys. m kw., ma wyróżniać się elewacją z czerwonego klinkieru. Jego cechą charakterystyczną będzie także frontowa, szklana fasada na szklanych żebrach.

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty


Wygodne przemieszczanie się wewnątrz centrum zapewnią ruchome chodniki. Dla klientów odwiedzających taki obiekt liczy się też dostępność i wielkość parkingów. Zadbano więc i o to. Pod budynkiem powstanie dwupoziomowy parking na 350 aut.

„Zakupy w Gali nie będą przypominały zakupów w hipermarketach budowlanych. Nie będzie palet z artykułami na środku ścieżki, poszukiwania pracowników itp. Swoje miejsce znajdą tu sklepy poszczególnych producentów i dystrybutorów. Zostaną one rozmieszczone według kolejności prac wykonywanych przy powstającym domu. Inwestorzy chcą, aby wśród najemców znaleźli się najważniejsi przedstawiciele wszystkich branż związanych z budownictwem. Umożliwi to m.in. uzyskanie przez klientów fachowej porady na temat budowy, remontu czy wykańczania domu. To nie wszystko: Przewidzieliśmy m.in. możliwość wynajmu na bardzo preferencyjnych warunkach powierzchni dla biur projektujących domy, a także zajmujących się aranżacją wnętrz” - mówi dyrektor Kępski.

Z racji skali przedsięwzięcia realizacja centrum została podzielona na dwa etapy. Planowany termin otwarcia pierwszego etapu to II kwartał 2007 roku. Wtedy udostępniony zostanie obiekt o powierzchni ogółem 33,5 tys. m kw., z czego 13,5 tys. m kw. to powierzchnia przeznaczona do handlu, ewentualnie ekspozycji materiałów budowlanych i wykończeniowych. Powstanie także parking. Wartość tej części inwestycji szacuje się na 44 mln zł. Zakończenie całości inwestycji, (obiekt będzie liczył wtedy 60 tys. m kw. powierzchni) planowane jest na 2010 r. W jego skład wejdzie wtedy 40 sklepów (w tym 8 wielkopowierzchniowych) oraz 4 restauracje i kawiarnie. Generalnym wykonawcą jest firma Budimex Dromex S.A.

Źródło: | 2006-09-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Bytommieszkania na wynajem powiat Łomżyńskidomy na wynajem gmina Nowogróddomy na wynajem gmina Brennadomy na sprzedaż w Janikach Wielkichmieszkania na wynajem w Bratkowiemieszkania na wynajem w Borku

Deweloperzy

);