Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Fundusze dołują

2011-05-27

Fundusze dołują

Słabe wyniki funduszy inwestujących w akcje firm budowlanych powodują odpływanie kapitału z branży.

Słabe wyniki funduszy inwestujących w akcje firm budowlanych powodują odpływanie kapitału z branży – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. W tym roku WIG-Budownictwo stracił o przeszło 20 proc. Ponadto, spośród siedmiu funduszy powiązanych z budownictwem tylko dwa uzyskały wyniki dodatnie w roku poprzednim: Allianz Budownictwo i Arka Rozwoju.

Powoduje to, że zarządzający funduszami decydują się na zmianę strategii inwestycyjnych. Allianz Budownictwo ogłosiło już zmianę nazwy na Allianz Selektywny oraz skupienie się na atrakcyjnych firmach z różnych branż. Podobnych gestów oczekuje się ze strony innych funduszy. ING TFI, największy gracz na tym polu, nie planuje likwidacji subfunduszu ING Budownictwa, ale na razie nie rekomenduje klientom inwestycji w niego.

Spadki cen akcji przedsiębiorstw budowlanych powoduje, że tracą one środki, co może osłabiać ich płynność finansową. Likwidacja funduszy, związana z wyprzedażą akcji, może pogorszyć tę tendencję.

Wśród przyczyn słabej kondycji branży analitycy wskazują niskie zaufanie inwestorów, dużą konkurencję, szczególnie firm chińskich, oraz zapowiedzi zmniejszenia zamówień publicznych.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2011-05-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadziałki do kupieniadomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat M. Siedlcelokale użytkowe na sprzedaż powiat Świdnickilokale użytkowe na wynajem gmina Miejska Górkalokale użytkowe na wynajem gmina Pułtuskmieszkania na sprzedaż w Wrzosachdomy na sprzedaż w Jedlancedomy na sprzedaż w Demitach

Deweloperzy

);