Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Frank tanieje, raty spadają

2009-03-16

Frank tanieje, raty spadają

Od kilku dni frank szwajcarski traci na wartości. Ma to związek z obniżką stóp procentowych w Szwajcarii. Jest szansa, że złoty w krótkim terminie będzie się umacniał.

Od kilku dni frank szwajcarski traci na wartości. Ma to związek z obniżką stóp procentowych w Szwajcarii. Jest szansa, że złoty w krótkim terminie będzie się umacniał. W ciągu dwóch tygodni euro może kosztować 4,20 zł. Wobec franka szwajcarskiego nasza waluta może zyskać nawet więcej – cena franka może spaść do poziomu 2,70 zł albo niższego. Oczywiście to wszystko może się stać pod warunkiem utrzymania wzrostów na giełdach światowych – powiedział w rozmowie z „Gazeta Prawną” Jan Koprowski z BNP Paribas.

Nie dość, że oprocentowanie kredytów spada, to jeszcze słaby frank sprawia, że raty maleją nominalnie. Według analityków ten drugi czynnik będzie miał w najbliższych dniach zasadnicze znaczenie. Mateusz Ostrowski z Open Finance uważa, że zmiana stóp zaowocuje obniżką LIBOR-u do 0,35 proc. Dla przeciętnego kredytu na 300 tys. zł na 30 lat oznacza to obniżenie raty o około 30 zł – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 16.03.2009 | 2009-03-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażkamienice na wynajemdomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat Hajnowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Gliwicemieszkania na sprzedaż gmina Santoklokale użytkowe na sprzedaż gmina Dąbiedomy na sprzedaż w Sulmicachmieszkania na wynajem w Grabina Małamieszkania na wynajem w Sierakowie

Deweloperzy

);