Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Frank musi spaść

2011-09-07

Frank musi spaść

Przewartościowanie franka grozi deflacją i kryzysem krajowej gospodarki - poinformował w swoim oświadczeniu Szwajcarski Bank Narodowy.

We wtorek 6 września Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) wydał oficjalne oświadczenie, w którym zadeklarował, że wartość franka musi zostać obniżona. Przewartościowanie franka może zagrozić krajowej gospodarce i doprowadzić do deflacji. Pierwszym ruchem w kierunku obniżenia waluty było ustalenie limitu stosunku euro do franka na poziomie 1,2, następnie SNB zapowiedział, że w celu utrzymania tego poziomu jest gotowy skupować dowolne ilości obcych walut. W praktyce oznacza to, że najprawdopodobniej szwajcarska waluta będzie dodrukowywana. 

Reakcje na na giełdzie wywołane oświadczeniem SNB były gwałtowne. Kurs franka spadł błyskawicznie. W ciągu kilku godzin notowanie EUR/CHF wzrosło z poziomu 1,10 do 1,20. Umocnił się także amerykański dolar i przede wszystkim polski złoty. We wtorkowe przedpołudnie frank spadł z poziomu 3,84 zł do 3,5 zł. Dla kredytobiorców, którzy zadłużyli się we franku, oznacza to obniżenie miesięcznej raty nawet o kilkaset złotych. Zdaniem analityków w najbliższym czasie nie powinniśmy się spodziewać znaczących wahań.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-09-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniadomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Lublinlokale użytkowe na sprzedaż powiat Parczewskidomy na sprzedaż gmina Chełmnodomy na sprzedaż gmina Ząbkidomy na sprzedaż w Tryczówcedomy na wynajem w Zielonki-Parcelidomy na wynajem w Antoniewie

Deweloperzy

);