Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Fiskus nie zarobi na sprzedaży mieszkań

2006-10-30

Fiskus nie zarobi na sprzedaży mieszkań

Od 2007 roku zmienią się przepisy dotyczące opodatkowania PIT sprzedaży mieszkań odziedziczonych lub otrzymanych w darowiźnie.

Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", od 2007 roku zmienią się przepisy dotyczące opodatkowania PIT sprzedaży mieszkań odziedziczonych lub otrzymanych w darowiźnie. Od takiej sprzedaży trzeba będzie zapłacić 19-proc. podatek od dochodu uzyskanego ze sprzedaży. Dochód będzie ustalany w ten sposób, że uzyskany ze sprzedaży przychód zostanie pomniejszony o koszty poniesione na mieszkanie od dnia jego nabycia oraz o jego rynkową wartość z dnia nabycia. Obecnie, sprzedając otrzymaną w spadku lub darowiźnie nieruchomość, nie płaci się PIT.

Jak wynika z dalszej części artykułu, nie taki diabeł straszny, gdyż w zamian podatnicy uzyskają inne zwolnienia. I tak od nabytych po 1 stycznia 2007 r. w darowiźnie lub spadku mieszkań nie będzie sie płacić podatku od spadków i darowizn. Ale tylko w przypadku nabycia ich od najbliższej rodziny i gdy wartość darowizny nie przekroczy miliona złotych. Zwolniona z PIT ma być ponadto sprzedaż mieszkania, w którym podatnik był zameldowany przez co najmniej 12 miesięcy. Nadal też nie trzeba będzie płacić podatku od nieruchomości sprzedawanych po pięciu latach od ich nabycia.

Źródło: "Gazeta Prawna" 24.10.2006 | 2006-10-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat Łomżyńskilokale użytkowe na wynajem powiat Myślenickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Chorkówkalokale użytkowe na sprzedaż gmina Poddębicedomy na sprzedaż w Żebrach Wielkichdomy na wynajem w Wielopolumieszkania na sprzedaż w Kościerzynie Małym

Deweloperzy