Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Firmy wynajmują więcej powierzchni

2006-10-04

Firmy wynajmują więcej powierzchni

W Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej, rośnie zainteresowanie wynajmem powierzchni biurowej - wynika z omawianego przez „Rzeczpospolią” raportu CB Richard Ellis. W Warszawie coraz więcej firm decyduje się na biura poza centrum miasta.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej, rośnie zainteresowanie wynajmem powierzchni biurowej - wynika z omawianego przez „Rzeczpospolitą” raportu CB Richard Ellis. W Warszawie coraz więcej firm decyduje się na biura poza centrum miasta.

Wygląda na to, że właściciele warszawskich biurowców gorszy okres mają już za sobą – pisze „Rzeczpospolita”. Maleją bowiem wskaźniki niewynajętej powierzchni. Obecnie w stołecznym centrum jest około 12 proc. wolnych biur, a poza centrum tylko 5,5 proc. To efekt rosnącego zainteresowania biurowcami. W drugim kwartale 2006 r. w Warszawie wynajęto rekordową powierzchnię prawie 120 tys. mkw. W porównaniu do sytuacji, jaka miała miejsce rok temu, oznacza to wzrost prawie o 80 proc., a w porównaniu z pierwszymi miesiącami tego roku - o 45 proc.

Coraz więcej firm szukających biur w Warszawie decyduje się wydzierżawić pomieszczenia w innych dzielnicach, poza centrum. Są tam niższe ceny. Te wywoławcze wynoszą w Warszawie 12 – 15 euro za m kw., po uwzględnieniu rozmaitych bonifikat spadają do 11 – 13 euro za m kw. W centrum realne stawki miesięczne mieszczą się w przedziale 16 – 18 euro za m kw. Na wybór lokalizacji ma też nierzadko wpływ łatwość dojazdu i możliwość parkowania.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 04.10.2006 | 2006-10-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemkamienice na wynajemgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Kolbuszowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Kaliszmieszkania na wynajem gmina Kadzidłodomy na sprzedaż gmina Świeradów-Zdrójdomy na sprzedaż w Przybyszowachdomy na wynajem w Jeżachdomy na wynajem w Marcinowicach

Deweloperzy

);