Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Fiasko przetargu

2011-10-21

Fiasko przetargu

Nie było chętnych na zakup dwóch atrakcyjnych kamienic zlokalizowanych na Małym Rynku.

Ogłoszony przez Gminę Kraków przetarg na dwie kamienice zlokalizowane na Małym Rynku zakończył się fiaskiem. W wymaganej wysokości i określonym terminie do 18 października nie zostało wpłacone żadne wadium.

Pod młotek przeznaczone były zabytkowe kamienice przy Małym Rynku 5 i 6. Pierwsza z nich to czterokondygnacyjny podpiwniczony budynek z użytkowym poddaszem i dwukondygnacyjną oficyną o powierzchni użytkowej ok. 607 m kw. Druga nieruchomość ma powierzchnię użytkową ponad 910 m kw. W jej skład wchodzi trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek frontowy z mieszkalnym poddaszem oraz dwukondygnacyjna podpiwniczona oficyna.

Kwoty wyjściowe do licytacji wynosiły odpowiednio 10 mln 766 zł i 15 mln 649 zł. Kamienice są wpisane do rejestru zabytków, dlatego gmina zamierzała udzielić nabywcy 5 proc. bonifikaty od ceny sprzedaży ustalonej w wyniku przetargu.

Brak zainteresowania atrakcyjnymi nieruchomościami gminnymi władze miasta tłumaczą trwającym okresem dekoniunktury gospodarczej. Negatywny wynik przetargu jest jedną z przyczyn konieczności naniesienia zmian w budżecie miasta.

Źródło: KRN.pl | 2011-10-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniahale i magazyny na sprzedażdziałki na wynajemdomy na wynajem powiat Wyszkowskidomy na sprzedaż powiat Malborskilokale użytkowe na wynajem gmina Michówdomy na sprzedaż gmina Stara Dąbrowadomy na wynajem w Ratajachmieszkania na sprzedaż w Zapuściedomy na sprzedaż w Skłudach

Deweloperzy

);