Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Farmy wiatrowe nakręcą polską gospodarkę?

Maria Gil | 2019-10-18

Farmy wiatrowe nakręcą polską gospodarkę?
Farmy wiatrakowe powstaną w ciągu kilku najbliższych lat

PKN Orlen, PGE Baltica i Polenergia chcą zbudować farmy wiatrowe.

Sektor energetyki wiatrowej rozwija się w naszym kraju bardzo prężnie – w latach 2005 – 2016, przyrost był 70-krotny. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wodnej podkreśla, że w ciągu kilkunastu lat konieczne będzie stopniowe likwidowanie elektrowni zasilanych węglem, ze względu na standardy emisyjne UE oraz znaczny stopień wyeksploatowania długo już działających fabryk. W tym momencie najważniejsze jest przygotowanie bezpiecznych warunków pod budowę morskich wiatraków, ponieważ koszty tej inwestycji wyniosą miliardy złotych. Dział morskiej energetyki będzie wnioskował do rządu o objęcie ich odpowiednią ustawą.

Monika Morawiecka, prezes PGE Baltica zapowiedziała, że według prognoz energia wytworzona przez nadbałtyckie farmy, za pomocą sieci przesyłowej, zasiliłaby polskie domy już w 2025-2026 r. Posiadanie przez firmę trzech koncesji na polskim morzu umożliwia jej stworzenie innowacyjnego źródła energii o mocy 3,5 GW.

PSEW szacuje, że farmy wiatrakowe o łącznej mocy 6 GW zapewnią ok. 77 tys. nowych miejsc pracy, a do PKB wpłynie nawet 60 mld zł.

Źródło: KRN.pl | 2019-10-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęmieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Suwalskimieszkania na sprzedaż powiat Strzeleckimieszkania na sprzedaż gmina Chrzanówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Polska Cerekiewdomy na sprzedaż w Rożnowiedomy na wynajem w Uścikowiemieszkania na wynajem w Przymiarkach

Deweloperzy

);