Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Facebook.com chce na Wall Street

2012-02-03

Facebook.com chce na Wall Street

Największy serwis społecznościowy szykuje się do wejścia na giełdę. Jego wartość może sięgnąć nawet 100 mld dol.

Facebook – największy międzynarodowy serwis społecznościowy, szykuje się na giełdę. Jego wartość może sięgnąć nawet 100 mld dol., a dzięki emisji akcji właściciel portalu, Mark Zuckerberg, znajdzie się w dziesiątce najbogatszych ludzi świata – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Misją, jaka przyświecała twórcy Facebook'a, było uczynienie świata bardziej otwartym i połączonym. Mimo że spółka nie imponuje zatrudnieniem czy przychodami (w porównaniu np. do Google czy Yahoo!), jej rentowność oceniana jest na wysoką – w 2011 r. zysk Facebooka wyniósł 1 mld dol. Z serwisu korzysta już ok. 850 mln osób z całego świata.

Według złożonego 2 lutego wniosku, Facebook chce z emisji akcji pozyskać przynajmniej 5 mld dol. Oznacza to, że Zuckerberg znajdzie się w zestawieniu najbogatszych obok Billa Gatesa i Warrena Buffetta, bo jego udziały w serwisie będą warte prawie 30 mld dol.

Czytaj więcej newsów

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2012-02-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażmieszkania do kupieniakamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Białogardzkilokale użytkowe na wynajem powiat Kłodzkimieszkania na sprzedaż gmina Łubnicedomy na wynajem gmina Świerklaniecmieszkania na wynajem w Wiciniemieszkania na wynajem w Perkowo Górnedomy na sprzedaż w Wągrodnie

Deweloperzy

);