Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Europeum – nowa galeria sztuki w stolicy Małopolski

2009-01-12

Europeum – nowa galeria sztuki w stolicy Małopolski

Muzeum Narodowe chce otworzyć nowoczesną galerię zachodniej sztuki europejskiej – Europeum, prezentującą dzieła od średniowiecza aż po XX w.

Muzeum Narodowe chce otworzyć nowoczesną galerię zachodniej sztuki europejskiej – Europeum, prezentującą dzieła od średniowiecza aż po XX w. – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Galeria ma powstać w odnowionym spichlerzu, który dotychczas służył za magazyn, na placu Sikorskiego. Dzięki pieniądzom ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa XVII-wieczny spichlerz, należący do Muzeum Narodowego, zostanie odrestaurowany i przygotowany pod przyszłą galerię – czytamy w Gazecie. W muzeum ma się znajdować ok. 1700 dzieł, dlatego konieczna będzie rozbudowa spichlerza.
 
Remont w całości sfinansuje SKOZK. Pieniądze na rozbudowę nowej części muzeum chce zaś zdobyć z funduszy europejskich – informuje „Gazeta Wyborcza”. Nie jest znana ostateczna data realizacji projektu Europeum.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 2.01.2009 | 2009-01-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażlokale użytkowe do kupieniamieszkania na wynajem powiat Ryckilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Opolelokale użytkowe na wynajem gmina Lądek-Zdrójmieszkania na sprzedaż gmina Lipnomieszkania na wynajem w Nowym Kanigowiedomy na sprzedaż w Szwarcenowiemieszkania na sprzedaż w Skórznie

Deweloperzy

);