Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Energia natury

2011-05-11

Energia natury

Koncerny energetyczne zaczynają stawiać na energię elektryczną. Jest to jeden ze sposobów na uniknięcie problemów z emisją dwutlenku węgla.

Koncerny energetyczne zaczynają stawiać na energię elektryczną. Jest to jeden ze sposobów na uniknięcie problemów z emisją dwutlenku węgla. Dodatkowym atutem tego rodzaju inwestycji są dotacje unijne, których dodatkową zaletą są certyfikaty otrzymywane za produkcję zielonej energii, dzięki którym można zarabiać dwukrotnie więcej niż w przypadku produkcji z węgla – pisze „Rzeczpospolita”.

W Polsce dzięki dogodnym warunkom do 2015 r. powstaną farmy wiatrowe, których moc wyniesie 300 MW. Grupa RWE Polska zainwestuje 500 mln euro. W przyszłym tygodniu otwarta zostanie kolejna zbudowania przez grupę farma w Tychowie.
 
Największą rolę na polskim rynku odegrają zagraniczne koncerny, które posiadają duże doświadczenie oraz kapitał potrzebny do budowania dużych elektrowni wiatrowych. Wkrótce jednak – co niepokojące dla inwestorów – w życie wejdą zmiany ograniczające poziom dotacji unijnych dla energetyki wiatrowej. W efekcie może się okazać, że założony niezbędny minimalny roczny wzrost o 500 MW może nie zostać osiągnięty docelowo w 2020 r.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” 10.05.2011 | 2011-05-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemdziałki do kupieniadziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Tarnowskidomy na sprzedaż powiat Słupeckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowe Miastodomy na wynajem gmina M. Bydgoszczdomy na wynajem w Sielcudomy na wynajem w Dobrzeliniedomy na wynajem w Milejczycach

Deweloperzy

);