Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Energia do budowania

2011-04-01

Energia do budowania

Dwa chińskie koncerny chcą zainwestować w Polsce ponad 15 mld zł w budowę bloków węglowych.

Dwa chińskie koncerny chcą zainwestować w Polsce ponad 15 mld zł w budowę bloków węglowych – informuje „Rzeczpospolita”. Jest to pozytywna wiadomość dla polskiej energetyki, dla której podjęcie inwestycji węglowych jest skomplikowane. Utrudnia to także polityka klimatyczna Unii Europejskiej.

Zbudowanie jednego bloku o mocy 1000 MW wiąże się z kosztem 5 mld zł, dlatego chińska inwestycja mogłaby sfinansować trzy takie bloki. Wiceminister Skarbu Jan Bury – nadzorujący energetykę – uznał chińską ofertę za interesującą. Jego zdaniem inwestycje węglowe są w Polsce wskazane, dlatego nie powinniśmy z nich rezygnować.
 
Firmy z Kraju Środka posiadają interesujące oferty nie tylko dla naszych elektrowni, ale są gotowe zainwestować także ok. 20 mld zł w infrastrukturę, m.in. w budowę drugiej nitki warszawskiego metra. Deklaracja w tej sprawie trafiła już do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-04-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedażmieszkania na wynajemdomy na wynajem powiat Golubsko-Dobrzyńskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Jastrzębie-Zdrójmieszkania na sprzedaż gmina Wieczfnia Kościelnalokale użytkowe na wynajem gmina Brąszewicedomy na wynajem w Szopiedomy na sprzedaż w Polańczykumieszkania na sprzedaż w Siedlanowie

Deweloperzy

);