Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Emerytura za apartament

2011-07-01

Emerytura za apartament

Coraz więcej 40- i 50-latków inwestuje w apartamenty z myślą o zabezpieczeniu przyszłej emerytury.

Zakup apartamentów na wynajem staje się coraz bardziej popularną lokatą kapitału dla zamożnych 40- i 50-latków. Taka forma inwestycji staje się lepszą gwarancją zabezpieczenia starości niż składki ZUS – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Szczególnym powodzeniem cieszą się lokale w kurortach turystycznych. Wzmożony popyt na apartamenty widoczny jest m.in. w Mielnie, Wiśle, czy Szklarskiej Porębie. Jako powód wzrastającego zainteresowania tą formą lokaty kapitału wskazuje się brak zaufania do krajowego systemu emerytalnego oraz lęk przed drastycznym spadkiem poziomu życia w związku z przewidywanymi niskim emeryturami. Nie ma również alternatywnych form inwestowania, obciążonych niewielkim ryzykiem, a równocześnie przynoszących względnie wysokie zyski.

Do zakupu nieruchomości w miejscowościach turystycznych zachęcają również ceny. W porównaniu do ubiegłych lat spadły one nawet o 20 proc. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” metr kwadratowy w górach lub na Mazurach można nabyć za ok. 7 – 8 tys. zł.

Głównymi najemcami apartamentów są rodziny z dziećmi, które szukają noclegów tańszych od hotelowych, a równocześnie o wyższym standardzie niż w pensjonatach.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 30.06.2011 | 2011-07-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemmieszkania na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Nakielskimieszkania na wynajem powiat Krośnieńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Gołczadomy na sprzedaż gmina Gaszowicedomy na sprzedaż w Lewinie Brzeskimmieszkania na sprzedaż w Pieńkachmieszkania na wynajem w Olszyńcu

Deweloperzy

);