Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Elektryczność wkracza do polskiej mobilności

Magdalena Hojniak | 2019-04-24

Elektryczność wkracza do polskiej mobilności
Po polskich drogach jeździ blisko 5 tys.samochodów elektrycznych

Elektromobilność zaczyna pojawiać się na polskich drogach. Obecnie liczba pojazdów elektrycznych wynosi 5 tys., a kierowcy mogą je ładować w 640 stacjach.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wraz z Polskim Związkiem Przemysłu uruchomiło licznik elektromobilności. Dzięki niemu można sprawdzić liczbę pojazdów elektrycznych w Polsce oraz dostępność stacji do ich ładowania. Z zebranych danych wynika, że po polskich drogach porusza się 5 tys. tego typu samochodów, które można zasilić w 640 punktach.

W pierwszym kwartale bieżącego roku zarejestrowano o połowę więcej aut elektrycznych niż w tym samym czasie w 2018 r. Dyrektor PSPA Maciej Mazur tłumaczy zaobserwowany wzrost rozwojem car-sharingu, a także zakupami firmowymi. Zgodnie z jego zapowiedziami w 2019 r. pojazdy na minuty o napędzie elektrycznym będą stanowiły 20 proc. rynku.

Elektromobilność w Polsce jest wspierana również przez rząd i wprowadzane przez niego legislacje. Jednym z działań na rzecz ekologicznego transportu było powołanie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

W Europie liderem elektromobilności jest Norwegia, gdzie liczba samochodów elektrycznych wynosi 72 689. Kolejny wysoki udział odnotowuje się w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pod względem dostępności szybkich stacji ładowania DC Polska dysponuje jedną z największych baz na naszym kontynencie. Liderem w tym zakresie jest Szwecja. Sporym zasobem stacji DC mogą pochwalić się również Wielka Brytania, Norwegia i Czechy.  

Źródło: KRN.pl | 2019-04-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

START CITY
NY Residence, lokal usługowy
Sand Hotel ****
Nowa 5 dzielnica - lokale...

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdomy do kupieniamieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Tatrzańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Jędrzejowskidomy na wynajem gmina Dąbrównodomy na sprzedaż gmina Kolbudymieszkania na sprzedaż w Myślicachdomy na wynajem w Grzegorzewiemieszkania na sprzedaż w Wojnowie

Deweloperzy

);