Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ekologiczne zielone targowisko miejskie powstaje w Ciechanowie

Anna Sadkowska-Rojek | 2021-03-30

Ekologiczne zielone targowisko miejskie powstaje w Ciechanowie
W Ciechanowie powstanie nowoczesny Zielony Targ

Miejskie targowisko przy ul. Płońskiej w Ciechanowie czeka metamorfoza. Zrewitalizowana przestrzeń Zielonego Targu będzie przyjazna dla środowiska.

Targowiska wracają do łask, a zakupy od lokalnych producentów żywności cieszą się coraz większą popularnością. Mieszkańcy Ciechanowa niebawem będą mogli korzystać z odnowionej przestrzeni miejskiego targu. Nowoczesna przestrzeń ma być wykorzystywana także w trakcie wydarzeń kulturalnych, jarmarków świątecznych i innych imprez okolicznościowych. Za stworzenie projektu Zielonego Targu na zlecenie ratusza odpowiadają Agata Parzentna oraz Michał Kucharski.

Wyznaczamy sobie kolejny wielki cel inwestycyjny. To będzie następne piękne, imponujące i służące mieszkańcom Ciechanowa miejsce. Planujemy nowo powstałe pomieszczenia handlowo-usługowe oddać w dzierżawę przedsiębiorcom na pierwsze trzy lata za symboliczną złotówkę za mkw. Odnowienie tego terenu ma przyczynić się do poprawienia warunków handlu. Będzie to przyjazna środowisku inwestycja, z zastosowaniem szeregu ekologicznych rozwiązań – podkreślił Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.

 

Wygodnie i nowocześnie

Na powierzchni ok. 17 tys. mkw ma stanąć m.in. budynek handlowo–usługowy mierzący 1800 mkw. Niska, oszczędna w wyrazie bryła budynku została zaprojektowana tak, by wpisywać się w otoczenie okolicznej zabudowy jednorodzinnej. W jej wnętrzu ma natomiast powstać częściowo zadaszony plac. Otoczony budynkiem zaprojektowanym na planie litery U, będzie działał jak mały rynek, w wybrane dni pełniąc funkcję placu targowego. Okalająca go zabudowa zostanie podzielona na cztery parterowe segmenty, połączone ze sobą boksami umieszczonymi na piętrze. Górne kondygnacje ma zająć kawiarnia, duży zielony taras oraz pomieszczenia magazynowe i techniczne.

Plac przykryje dach z okrągłym wycięciem pośrodku. To rozwiązanie ma za zadanie częściowo osłonić stanowiska przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jednocześnie jednak będą one odpowiednio doświetlone dzięki dostępowi do naturalnego dziennego światła. Komfort najemców podniesie również wygodna, łatwa w aranżacji przestrzeń, lokale będzie można bowiem dostosować do indywidualnych potrzeb dzięki ściankom działowym. Ponadto każdy z nich będzie posiadał własny węzeł sanitarny.

Wyznaczono dwie strefy – targową w północnej części i południową obejmującą parking. Klienci będą mogli wejść na teren targowiska głównymi wejściami znajdującymi się od strony wewnętrznego placu. Na piętro będzie można natomiast dostać się zarówno klatkami schodowymi, jak i za pomocą windy.

 

Nowa przestrzeń będzie przyjazna dla środowiska

Ekologiczny charakter zapewni zrewitalizowanemu targowisku zastosowanie szeregu nowoczesnych rozwiązań. W planach, oprócz zielonego dachu, jest m.in. montaż paneli fotowoltaicznych oraz wentylacji z odzyskiem ciepła. Projekt zakłada też nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów. Z kolei parking ma zostać pokryty specjalną, nowoczesną geokratą, która będzie przepuszczać deszczówkę do gruntu. Zachętą do poruszania się ekologicznymi środkami transportu mają być natomiast nowoczesne, stalowe stojaki na rowery.

Prace budowlane mają rozpocząć się z końcem 2022 r.
 

Źródło: KRN.pl | 2021-03-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniadomy na wynajemkamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Rzeszówdomy na sprzedaż powiat Rybnickimieszkania na wynajem gmina Ciechocineklokale użytkowe na sprzedaż gmina Bledzewdomy na wynajem w Orzeszkowiedomy na wynajem w Przerwankachdomy na sprzedaż w Kozłowie Biskupim

Deweloperzy

);