Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Egzekucje przez e-sądy

2012-02-07

Egzekucje przez e-sądy

Ministerstwo Sprawiedliwości chce przyspieszyć proces uzyskiwania klauzuli wykonalności tytułów egzekucyjnych.

Przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt zmian Kodeksu postępowania cywilnego zakłada, że bankowe tytuły egzekucyjne będą wykonywane drogą elektroniczną, a nie jak do tej pory przez sądy powszechne.

Nowością ma być m.in. wprowadzenie tzw. elektronicznego bankowego tytułu egzekucyjnego, a także zinformatyzowanej formy postępowania o nadanie mu klauzuli wykonalności. Oznacza to, że bank, który będzie tak samo jak do tej pory wystawiał sobie tytuł egzekucyjny, będzie zobowiązany przesłać wniosek o nadanie klauzuli wykonalności drogą elektroniczną, którą otrzyma również odpowiedź.

Proponowane zmiany służą nie tylko informatyzacji postępowania sądowego, ale również mają generować oszczędności w sądownictwie, poprawić jego efektywność, a ponadto mają uprościć procedury.

Przygotowanym już projektem nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego ma zająć się powołany w dniu 3 lutego br. na stanowisko wiceministra Jacek Gołaczyński.

Źródło: KRN.pl | 2012-02-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Świdwińskidomy na wynajem powiat Raciborskidomy na sprzedaż gmina Człopalokale użytkowe na wynajem gmina Siedliskodomy na sprzedaż w Studziankachdomy na wynajem w Diabla Góradomy na wynajem w Bartnikach

Deweloperzy

);