Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Efektywność energetyczna rozwiąże problem smogu?

Magdalena Hojniak | 2017-10-09

Efektywność energetyczna rozwiąże problem smogu?

Przepisy regulujące jakość kotłów i kompleksowa termomodernizacja mają ograniczyć poziom smogu.

Wprowadzone przez rząd normy określające parametry kotłów mają zminimalizować problem smogu, którego główną przyczynę stanowi nieodpowiednia jakość energetyczna budynków. W ramach opracowywania przepisów regulujących wytyczne odnoszące się do urządzeń grzewczych, ustalane są również warunki mówiące o wykonywaniu zawodu urbanisty. Uczestnicząc w konferencji towarzyszącej przedstawieniu raportu Barometr zdrowych domów, wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński zwrócił uwagę na znaczenie właściwej efektywności energetycznej budynków. Dlatego też pieniądze zgromadzone na Indywidualnych Kontach Mieszkaniowych mogłyby być wykorzystywane na inwestycje związane z termomodernizacją obiektów mieszkalnych. Jak dodał wiceminister, działania służące zwiększeniu wydajności energetycznej budynków powinny zostać przystosowane również do potrzeb domów jednorodzinnych.

W przepisach regulujących zasady, według których mają być projektowane i budowane nieruchomości, znalazły się wytyczne określające warunki techniczne, jakie powinny spełniać budynki. Dokument ma także zawierać informacje na temat norm poziomu zużycia energii.

W związku z założeniami zawartymi w Narodowym Programie Mieszkaniowym, traktującymi m.in. o poprawie standardu mieszkań, modernizacją będą objęte obiekty wznoszone przed 1990 r., kiedy to obowiązywały mniej restrykcyjne kryteria dotyczące energooszczędności.
 

Źródło: KRN.pl | 2017-10-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Willa Słowicza
Domy Piltza 16
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemdziałki na sprzedażgaraże na wynajemdomy na wynajem powiat Żuromińskidomy na sprzedaż powiat Krośnieńskidomy na sprzedaż gmina Sompolnolokale użytkowe na sprzedaż gmina Szlichtyngowadomy na sprzedaż w Izbiscedomy na sprzedaż w Świdrach Podleśnychdomy na sprzedaż w Wielewie

Deweloperzy