Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Echa kłopotów Grecji

2010-05-12

Echa kłopotów Grecji

Zaangażowanie europejskich banków w greckie i portugalskie obligacje skarbowe sięga 78 mld USD.

Zaangażowanie europejskich banków w greckie i portugalskie obligacje skarbowe sięga 78 mld USD – podaje „Home Broker Daily”.
 
Choć ten tydzień przynosi poprawę atmosfery na rynkach finansowych, to nie cichną echa kłopotów Grecji z długiem publicznym i planu pomocowego dla strefy euro. Szacuje się, że europejskie instytucje finansowe posiadają obligacje greckie i portugalskie, czyli najgorsze w tym roku, za 78 mld USD. Dodatkowe 92 mld USD stanowi zaangażowanie w dług hiszpański, który co prawda trzyma się mocno w tym roku, ale jest pod szczególną obserwacją inwestorów. Te cyfry wskazują na skalę problemu i konsekwencji ewentualnego fiaska utwierdzenia inwestorów w przekonaniu, że plan pomocowy będzie skuteczny. Od tego w dużym stopniu zależeć będzie skłonność i możliwości banków prowadzenia ekspansywnej akcji kredytowej.
 
W kwietniu poprawiły się oceny agentów nieruchomościowych w Wielkiej Brytanii dotyczące cen w ostatnich 3 miesiącach. Odsetek tych, którzy wskazywali na wzrost przewyższył o 17 pkt proc. odsetek mówiących o zniżkach. To pierwszy wzrost od 5 miesięcy – dodaje „Home Broker Daily”.
 

Źródło: „Home Broker Daily” 12.05.2010 | 2010-05-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażdomy do kupieniakamienice na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Częstochowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Ruda Śląskamieszkania na sprzedaż gmina Złotadomy na wynajem gmina Sycówmieszkania na sprzedaż w Rolewicemieszkania na wynajem w Buczyniemieszkania na wynajem w Plebańskie

Deweloperzy

);