Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Działka za działkę

2011-09-13

Działka za działkę

Deweloper Juvenes odda miastu kino Wars w zamian za działkę przy zbiegu ul. Długiej i Bohaterów Getta.

W miejscu kina Wars deweloper Juvenes zamierzał wybudować apartamentowiec, ale zrezygnował z tych planów z powodu wpisania obiektu na listę zabytków oraz kryzysu gospodarczego. Rozpoczął poszukiwania nowego gruntu pod inwestycję. Obecnie stara się o ziemię przy zbiegu ul. Długiej i Bohaterów Getta, która jest własnością miasta. W zamian oferuje kino Wars. 

Przy ul. Długiej i Bohaterów Getta w 1900 r. wybudowano Pasaż Simmonsa. Był wówczas jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli Warszawy. Pasaż zburzono podczas wojny, a najbliższe tereny przestały cieszyć się zainteresowaniem deweloperskim. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Juvenes planuje ożywić okolicę i przywrócić jej dawną atrakcyjność. Chce wybudować 6-kondygnacyjny apartamentowiec z lokalami usługowymi i biurowymi na parterze i pierwszym piętrze. Formą będzie nawiązywał do pasażu.
 
Jeśli transakcja pomiędzy inwestorem a miastem zostanie zrealizowana – czytamy w „Gazecie Wyborczej” – najprawdopodobniej w miejscu kina Wars, miasto urządzi siedzibę Teatru Kwadrat.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-09-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianędomy poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Grójeckimieszkania na wynajem powiat Tucholskidomy na sprzedaż gmina Wodzisław Śląskimieszkania na sprzedaż gmina Lubiczmieszkania na wynajem w Blizanów Drugimieszkania na wynajem w Gajlówkadomy na sprzedaż w Niedźwiedzi

Deweloperzy

);