Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dynamiczny rozwój „Rodziny na swoim”

2009-04-17

Dynamiczny rozwój „Rodziny na swoim”

Marzec był kolejnym miesiącem dynamicznego wzrostu akcji kredytowej w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim", realizowanego na podstawie ustawy z 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania.

Marzec był kolejnym miesiącem dynamicznego wzrostu akcji kredytowej w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim", realizowanego na podstawie ustawy z 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania.

Z danych Ministerstwa Infrastruktury wynika, że w porównaniu z lutym liczba udzielonych kredytów mieszkaniowych objętych dopłatami do oprocentowania wzrosła o 67 proc., zaś ich łączna kwota była wyższa o 77 proc. Według stanu na koniec marca w ramach programu udzielonych zostało w sumie 14 820 kredytów mieszkaniowych o łącznej wartości ponad 1,9 mld zł, przy czym jedynie w I kw. liczba i kwota udzielonych kredytów wyniosła odpowiednio 4 191 oraz 665 mln zł.
 
Zgodnie z ustawą, preferencyjny kredyt mieszkaniowy przez pierwszych 8 lat spłaty jest objęty pomocą państwa, w formie dopłat pokrywających część odsetek. O kredyt mieszkaniowy objęty dopłatami do oprocentowania można ubiegać się w bankach uczestniczących w programie na podstawie umowy zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Po przystąpieniu do programu trzech nowych banków w marcu kredyty oferowane są obecnie przez 9 instytucji finansowych:
 
- Bank PKO BP SA;
- Bank Pekao SA;
- Gospodarczy Bank Wielkopolski SA;
- Bank Polskiej Spółdzielczości SA,;
- Mazowiecki Bank Regionalny S.A.;
- Bank Pocztowy SA.;
- Alior Bank S.A.;
- Dombank Hipoteczny Oddział Getin Bank S.A.;
- Pekao Bank Hipoteczny S.A.
 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury | 2009-04-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Golubsko-Dobrzyńskimieszkania na sprzedaż powiat Bielskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Złotówlokale użytkowe na wynajem gmina Jasieniecdomy na sprzedaż w Wólce Paplińskiejmieszkania na sprzedaż w Nowym Piastowiedomy na sprzedaż w Nowym Chrapowie

Deweloperzy

);