Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dworzec nie wypięknieje

2012-03-07

Dworzec nie wypięknieje

Straszący wyglądem budynek na stacji PKP „Wieliczka” nie zostanie odnowiony przed rozpoczęciem Euro 2012.

Budynek dworca „Wieliczka” swoim wyglądem odstrasza zarówno mieszkańców, jak i turystów przyjeżdżających pociągiem do miasta. Jednak przed rozpoczęciem Euro 2012 obiekt nie zostanie odnowiony.

Zgodnie z przyjętymi planami, stacja ma być zmodernizowana w ramach projektu „Zintegrowany System Transportu Zbiorowego (ZSTZ) w aglomeracji krakowskiej”. We wrześniu 2011 r. podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej, za którą odpowiadać będzie firma Wandachowicz-Kashyna Architekci. Według zapisów kontraktu, etap projektowy ma się zakończyć w maju. Ogłoszenie przetargu na roboty budowlane wstępnie zaplanowano na lato.

Projekt obejmuje modernizację dworca wraz z terenem przyległym. W założeniach inwestycji uwzględniono również realizację centrum przesiadkowego Park&Ride z parkingiem oraz punktami gastronomicznymi i informacją turystyczną. Koszty przedsięwzięcia, którego realizacja ma się zakończyć w połowie 2013 r., oszacowano na ponad 8 mln zł, z czego gmina Wieliczka przeznaczy na ten cel prawie 3,5 mln zł.

Za kilka miesięcy ma natomiast zakończyć się modernizacja odcinka kolejowego pomiędzy Bieżanowem a Wieliczką. Remont fragmentu linii ma przyczynić się do skrócenia czasu podróży z Wieliczki do Krakowa. W mieście powstaje również nowe centrum przesiadkowe.

Źródło: KRN.pl | 2012-03-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniamieszkania do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Ostrowskimieszkania na sprzedaż powiat Prudnickidomy na wynajem gmina Wysokie Mazowieckiemieszkania na sprzedaż gmina Końskowolamieszkania na wynajem w Gołowierzchachmieszkania na wynajem w Modlniczcemieszkania na wynajem w Stare Grudze

Deweloperzy

);