Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dworzec Główny do konkursu

2008-02-08

Dworzec Główny do konkursu

Jeszcze pod koniec tego miesiąca władze miasta i PKP ogłoszą międzynarodowy konkurs na przebudowę wrocławskiego Dworca Głównego. PKP musi wyremontować ten obiekt do 2012 r.

Jeszcze pod koniec tego miesiąca władze miasta i PKP ogłoszą międzynarodowy konkurs na przebudowę wrocławskiego Dworca Głównego. PKP musi wyremontować ten obiekt do 2012 r. – informuje „Echo miasta”.

Miasto zawarło porozumienie z PKP, dzięki któremu może mieć wpływ na to, jak dworzec zostanie wyremontowany. Od momentu ogłoszenia konkursu, na przygotowanie którego zostało przeznaczonych 60 tys. zł, biura projektowe będą miały pięć miesięcy na opracowanie projektów. Tak więc z początkiem przyszłego roku prace remontowe powinny już ruszyć – czytamy dalej.

Urzędnicy liczą na pomysłowość architektów, ale mają też swoją wizję. Przede wszystkim musi to być prawdziwa przebudowa, a nie jedynie kosmetyczna poprawka. Ważna jest rewitalizacja placu przylegającego do dworca – miasto chce, by został przebudowany tak, aby każdy mógł podjechać pod główne wejście samochodem bądź taksówką. Ozdobą placu powinna być fontanna. Urzędnikom zależy także, by sam dworzec stał się ogromnym centrum usługowym – by można tu było zrobić zakupy w markecie czy aptece, załatwić sprawy w banku, zjeść obiad w eleganckiej restauracji i napić się kawy albo pójść do dobrego fryzjera – podaje gazeta.

Źródło: „Echo Miasta” Wrocław 07.02.2008 | 2008-02-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciakamienice na zamianędomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Wrocławskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Siedlcedomy na sprzedaż gmina Moryńmieszkania na wynajem gmina Wodzisławmieszkania na sprzedaż w Michałowicachmieszkania na sprzedaż w Ochoża-Pniakachdomy na sprzedaż w Biadaszkach

Deweloperzy

);