Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dworzec Centralny będzie zburzony

2006-09-12

Dworzec Centralny będzie zburzony

Los jednego z najsłynniejszych reliktów PRL w centrum Warszawy jest już przesądzony. PKP chcą wyburzyć Centralny i postawić coś nowego.

Los jednego z najsłynniejszych reliktów PRL w centrum Warszawy jest już przesądzony. PKP chcą wyburzyć Centralny i postawić coś nowego – pisze „Życie Warszawy”.

– Oczywiście, stacja kolejowa zostanie na swoim miejscu, czyli pod ziemią, ale nad nią będą miały miejsce duże zmiany. Jakie? Tego jeszcze nie wiadomo – mówi rozmówca dziennika Michał Wrzosek, rzecznik Grupy PKP.

Data rozbiórki dworca nie jest jeszcze ustalona. Ostateczną odpowiedź na pytanie, co powstanie w centrum, poznamy nie wcześniej niż w połowie 2007 roku. Nieoficjalnie ŻW dowiedziało się, że najbardziej prawdopodobny scenariusz po rozebraniu Centralnego to zastąpienie go wysokościowcem.

– Kolej bardzo poważnie rozważa ekonomiczne i urbanistyczne aspekty takiej zmiany. Na 90 proc. zgodzi się na rewolucyjną zmianę, czyli ustawienie tu budynku o wysokości nawet 40 pięter, sięgającego górną krawędzią szczytu hotelu Marriott. Oczywiście, byłby to przede wszystkim budynek biurowy, funkcje kolejowe, w tym kasy i informacja, a także ogólnie dostępna gastronomia znalazłyby się na parterze – wyjaśnia ŻW jeden z doradców inwestycyjnych PKP, który opracowuje zestawienie możliwych zmian na Centralnym.

Źródło: Marcin Hadaj, „Życie Warszawy”, 2006-09-11 | 2006-09-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Kłodzkimieszkania na wynajem powiat Pruszkowskidomy na wynajem gmina Grutadomy na sprzedaż gmina Potok Wielkidomy na wynajem w Ligotcemieszkania na sprzedaż w Zalesiemieszkania na sprzedaż w Zakrzowie

Deweloperzy

);