Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dworzec Centralny będzie zburzony

2006-09-12

Dworzec Centralny będzie zburzony

Los jednego z najsłynniejszych reliktów PRL w centrum Warszawy jest już przesądzony. PKP chcą wyburzyć Centralny i postawić coś nowego.

Los jednego z najsłynniejszych reliktów PRL w centrum Warszawy jest już przesądzony. PKP chcą wyburzyć Centralny i postawić coś nowego – pisze „Życie Warszawy”.

– Oczywiście, stacja kolejowa zostanie na swoim miejscu, czyli pod ziemią, ale nad nią będą miały miejsce duże zmiany. Jakie? Tego jeszcze nie wiadomo – mówi rozmówca dziennika Michał Wrzosek, rzecznik Grupy PKP.

Data rozbiórki dworca nie jest jeszcze ustalona. Ostateczną odpowiedź na pytanie, co powstanie w centrum, poznamy nie wcześniej niż w połowie 2007 roku. Nieoficjalnie ŻW dowiedziało się, że najbardziej prawdopodobny scenariusz po rozebraniu Centralnego to zastąpienie go wysokościowcem.

– Kolej bardzo poważnie rozważa ekonomiczne i urbanistyczne aspekty takiej zmiany. Na 90 proc. zgodzi się na rewolucyjną zmianę, czyli ustawienie tu budynku o wysokości nawet 40 pięter, sięgającego górną krawędzią szczytu hotelu Marriott. Oczywiście, byłby to przede wszystkim budynek biurowy, funkcje kolejowe, w tym kasy i informacja, a także ogólnie dostępna gastronomia znalazłyby się na parterze – wyjaśnia ŻW jeden z doradców inwestycyjnych PKP, który opracowuje zestawienie możliwych zmian na Centralnym.

Źródło: Marcin Hadaj, „Życie Warszawy”, 2006-09-11 | 2006-09-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Olkuskilokale użytkowe na wynajem powiat Zduńskowolskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Legionowolokale użytkowe na wynajem gmina Michałówmieszkania na sprzedaż w Wróblowiemieszkania na sprzedaż w Osieczanachmieszkania na wynajem w Winniczce

Deweloperzy

);