Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dworzec będzie historyczną mozaiką

2011-11-15

Dworzec będzie historyczną mozaiką

Podróżni będą mogli zobaczyć mieszankę stylów architektonicznych. Na wrocławskim dworcu PKP trwają prace renowacyjne.

Na wrocławskim dworcu PKP trwają prace renowacyjne. Odnawiane są zabytkowe pomieszczenia, gdzie w przeszłości znajdowały się m.in. salony gier, restauracje i poczekalnie. W zależności od zaleceń konserwatora zabytków, każda z sal może być utrzymana w innym stylu architektonicznym – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Miejski konserwator podjął już decyzję o tym, jak będą wyglądały sufity i ściany dwóch pomieszczeń ,w których przed wojną ulokowano poczekalnie dla pasażerów. Docelowo, bogato zdobione sale po odrestaurowaniu przeznaczone będą na lokale handlowe i usługowe.

W czasie prac prowadzonych na dworcu, odkryto dużo tapet, które niegdyś pokrywały ściany. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że charakterystyczne elementy także zostaną przywrócone. Zdejmowanie warstw ze ścian znajdujących się za kasami ujawniło drewniane secesyjne okienka biletowe, zabite dotąd deskami. To właśnie z tego materiału odbudowane zostaną kasy, do których drogę wskazywać będzie charakterystyczny neon. Natomiast w najbardziej zabytkowej sali zwanej cesarską, odsłonięto namalowane w latach 20. reklamy. Renowacja malowideł i odnowa cynkowych stropów wydłuży czas prac z 3 do 8 miesięcy.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-11-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Opolskidomy na wynajem powiat Legnickilokale użytkowe na wynajem gmina Stupsklokale użytkowe na wynajem gmina Włodawadomy na wynajem w Jaworowiedomy na wynajem w Smogorzowie Wielkimdomy na sprzedaż w Buczyńcu

Deweloperzy

);