Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dwie nowe spalarnie na Śląsku

2008-08-29

Dwie nowe spalarnie na Śląsku

Do końca 2015 r. planowane jest wybudowanie dwóch nowoczesnych spalarni odpadów dla województwa śląskiego. Przygotowanie koncepcji zostało zlecone przez Górnośląski Związek Metropolitalny.

Do końca 2015 r. planowane jest wybudowanie dwóch nowoczesnych spalarni odpadów dla województwa śląskiego. Przygotowanie koncepcji zostało zlecone przez Górnośląski Związek Metropolitalny.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 600 mln zł. Zakłada on stworzenie dwóch spalarni, ale nie jest to ostateczna wersja – informuje „Dziennik Zachodni”. Wiadomo, że konsultacji społecznej zostanie poddana kwestia lokalizacji obiektów. Na razie naukowcy wskazali osiem propozycji umiejscowienia spalarni: po dwa w Mysłowicach i Rudzie Śląskiej oraz w Katowicach, Sosnowcu, Zabrzu i Dąbrowie Górniczej.

Podobny zakład, w którym dokonuje się utylizacji niebezpiecznych odpadów medycznych, działa już w centrum Gliwic – czytamy dalej. Stoi on przy Centrum Onkologii, ale spala odpady także z 400 innych szpitali, przychodni i gabinetów lekarskich. Najnowocześniejsza spalarnia w regionie na razie wykorzystuje 60 proc. swoich mocy przerobowych. Wytwarzane w procesie utylizacji ciepło jest wykorzystywane m.in. do ogrzewania pomieszczeń szpitalnych. Nowo powstałe spalarnie mają wykorzystywać podobne rozwiązania technologiczne. Planowane zakłady będą zdecydowanie większe od tego, który funkcjonuje przy gliwickim Centrum Onkologii. Nowe spalarnie mają opierać się na najnowszych rozwiązaniach technologicznych i być przyjazne dla środowiska. Pozostaje tylko przekonać mieszkańców Śląska, że to dobra inwestycja.

Źródło: „Dziennik Zachodni” 06.08.2008 | 2008-08-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Sępoleńskidomy na sprzedaż powiat Brzeskimieszkania na wynajem gmina Magnuszewmieszkania na sprzedaż gmina Świętajnomieszkania na sprzedaż w Trojankadomy na sprzedaż w Mątykachmieszkania na wynajem w Iwicznie

Deweloperzy

);