Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Duńscy emeryci kupują biura na Służewcu

2006-08-16

Duńscy emeryci kupują biura na Służewcu

Prawie ćwierć miliarda euro – taką cenę osiągnął kompleks dziewięciu biurowców w sąsiedztwie Galerii Mokotów w Warszawie.

Prawie ćwierć miliarda euro – taką cenę osiągnął kompleks dziewięciu biurowców w sąsiedztwie Galerii Mokotów, podaje „Gazeta Wyborcza”. Pieniądze na ich kupno pochodzą m.in. od nieskłonnych do ryzyka duńskich emerytów, bo na biurach w Warszawie nie można dziś stracić.

Biurowce kompleksu Mokotów Business Park znajdują się pomiędzy ulicami Domaniewską, Wołoską i Marynarską. I biurowce, i sąsiednią Galerię Mokotów zbudowała firma Globe Trade Center. Teraz ten deweloper sprzedaje kompleks biurowy funduszowi Heitman European Property Partners III Fund. Cena: 225 mln euro. Dziewięć gmachów powstawało etapami od 1995 r. Ostatni, Taurus, został oddany do użytku w zeszłym roku. Wszystkie budynki mają łącznie ok. 110 tys. m kw. biur - czyli ponad jedną piątą całej powierzchni biurowej na Służewcu albo równowartość powierzchni 40-piętrowego wieżowca Rondo 1.

Heitman to luksemburski fundusz – pisze gazeta – który ma przynosić zyski swoim udziałowcom, m.in. duńskiemu funduszowi emerytalnemu. Kupując zespół budynków od GTC, niewiele ryzykuje - biznesmeni lubią tę część Warszawy ze względu na bliskość lotniska i stosunkowo łatwy dojazd. Utrzymuje się tu jeden z najniższych wskaźników nie wynajętych biur - w lipcu spadł on do niecałych 3,4 proc. (w całej Warszawie 7,8 proc.). To oznacza, że biznesmeni zainteresowani tym, by właśnie tutaj mieć siedzibę, muszą ustawić się w kolejce. W kompleksie, który kupi Heitman jest właściwie komplet najemców. Pracuje tam około 8 tys. osób, naraz zaparkować może 2,5 tys. samochodów.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, analitycy rynku nieruchomości z Jones Long LaSalle podsumowują, że w pierwszym półroczu 2006 r. doszło już do 17 transakcji sprzedaży warszawskich biurowców. Ich łączna wartość wynosi prawie 977 mln euro (nie licząc sprzedaży Mokotów Business Parku). To prawie tyle co w całym 2005 r. (28 transakcji na 984 mln euro)!

Źródło: Michał Wojtczuk, „Gazeta Wyborcza” | 2006-08-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże na sprzedażdomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Poznańskidomy na sprzedaż powiat Oławskidomy na wynajem gmina Dołhobyczówdomy na wynajem gmina Kunówmieszkania na sprzedaż w Wrześniimieszkania na sprzedaż w Nowych Skudzawachdomy na sprzedaż w Rudzie Solskiej

Deweloperzy

);