Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Drogowe problemy

2011-10-24

Drogowe problemy

Samorząd województwa jako pierwszy w Polsce planował przekazać utrzymanie i prowadzenie prac remontowych sieci drogowej w ręce prywatnych firm.

Samorząd województwa dolnośląskiego jako pierwszy w Polsce planował przekazać utrzymanie i prowadzenie prac remontowych sieci drogowej w ręce prywatnych firm – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Wykorzystanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego miało rozwiązać problem braku pieniędzy.

Zgodnie z wyliczeniami ekspertów, remont i utrzymanie 12-kilometrowego odcinka drogi w określonym standardzie przez 12 lat miało kosztować ok. 12 mln zł. Wynagrodzenie dla firmy obsługującej trasę województwo miało wypłacać w miesięcznych ratach. Jak się okazało, najtańsza oferta złożona przez chętne przedsiębiorstwa opiewała na 47 mln zł, czyli prawie czterokrotnie więcej niż szacowano. W związku z tym marszałek województwa prawdopodobnie unieważni postępowanie – podał dziennik.

Wyższymi niż planowane kosztami remontów i konserwacji sieci komunikacyjnej nie zraziła się GDDKiA. W ubiegłym roku instytucja zawarła pierwszą umowę typu PPP, która obejmuje utrzymanie 80-kilometrowego odcinka trasy ekspresowej przez okres 4 lat. 1 kilometr będzie kosztował 230 tys. zł rocznie. Obecnie prowadzony jest przetarg dotyczący obwodnicy Wrocławia. Kolejne postępowania odnośnie m.in. odcinków autostrady A2 i A1 mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-10-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianędomy na sprzedażhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedaż powiat Bartoszyckilokale użytkowe na wynajem powiat M. Przemyśllokale użytkowe na sprzedaż gmina Radymnomieszkania na wynajem gmina Niemodlindomy na wynajem w Młynachmieszkania na wynajem w Siemianowiedomy na sprzedaż w Ciemne

Deweloperzy

);