Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Drogie parki wodne

2012-02-07

Drogie parki wodne

Wiele aquaparków w Polsce ma poważne problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Mimo tego, wciąż powstają nowe obiekty.

Wiele aquaparków w Polsce ma poważne problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Mimo tego, wciąż powstają nowe obiekty. Wyjątki stanowią obiekty w Krakowie i Wrocławiu – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Problemy finansowe parków wodnych wynikają przede wszystkich z wysokich kosztów utrzymania, a ich dochody generowane są głównie dzięki biletom wstępu i dotacjom z samorządów na naukę pływania.

Jak czytamy w „Gazecie Wyborczej” rekordowe straty odnotował m.in. Aquapark Fala w Łodzi, gdzie w 2010 r. wyniosły one ok. 3 mln zł. W Węgrowcu do tamtejszego aquapraku gmina musi dopłacić 2 mln już po pierwszym roku działania obiektu. Jednomilionowe straty wygenerowały parki wodne w Pile i Suwałkach.

Pomimo niepokojących sygnałów wciąż wiele miast planuje takie przedsięwzięcia – inwestora poszukuje m.in. Gdańsk, Słupsk czy Koszalin.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2012-02-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Bialskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Grójeckidomy na wynajem gmina Mszanamieszkania na sprzedaż gmina Chorkówkamieszkania na wynajem w Kaliniemieszkania na sprzedaż w Starych Gardzienicachdomy na sprzedaż w Grzybowie

Deweloperzy

);