Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Drastyczne zmiany w nowym sezonie grzewczym? Jeśli nie gaz, to co?

Karolina Zając | 2022-06-27

Drastyczne zmiany w nowym sezonie grzewczym? Jeśli nie gaz, to co?
Drastyczne zmiany w nowym sezonie grzewczym? Jeśli nie gaz, to co?

Chociaż PGNiG wycofała się z braku podłączania nowych inwestorów do sieci gazowej w najbliższym roku, według europejskiego projektu Fit for 55 użytkowanie pieców gazowych może zostać wkrótce zabronione. Co to oznacza w praktyce?

Nie ma jak dobra pompa ciepła

Nie tak dawno temu Polska Spółka Gazownictwa podawała, że do końca bieżącego roku 90 proc. Polaków będzie miało dostęp do gazu ziemnego. To obecnie nie ma jednak zbyt dużego znaczenia, gdyż w Unii Europejskiej mówi się o zakazie użytkowania kotłów na gaz kopalny.
 
Nowe regulacje sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na alternatywne sposoby ogrzewania. Takimi są np. pompy ciepła. To właśnie one mają być jednym z kluczowych punktów programu dekarbonizacji. Zainteresowanie pompami jest już teraz tak duże, że firmy zajmujące się ich montażem mówią, że to ostatni moment na to, aby zdecydować się na tę opcję przed zbliżającym się sezonem grzewczym.

Ekonomiczne i tańsze rozwiązanie

Czynnikiem, który decyduje najczęściej o wyborze systemu grzewczego, jest zazwyczaj aspekt ekonomiczny. Pompy ciepła działają, wykorzystując energię elektryczną. Przy jej pomocy wydobywane i koncentrowane jest ciepło zawarte w powietrzu zewnętrznym, wodzie, czy w gruncie. W ten sposób „pompowane” jest ono do budynku. W okresie letnim, aby zapewnić chłodzenie, system może działać w odwrotnym kierunku.
 
Wszystko to sprawia, że zamontowanie pompy ciepła w domu staje się coraz bardziej opłacalne. Dane pokazują, że, w przypadku istniejących już nieruchomości, koszty ogrzewania mogą być nawet o 20 - 30 proc. niższe.
 
Dla nowobudowanych budynków, z odpowiednią termoizolacją, wskaźnik ten przedstawia się jeszcze korzystniej – ocenia Paweł Poruszek, CEO Euros Energy. To polska firma, która zajmuje się produkcją pomp ciepła i propagowaniem nowoczesnej energetyki.

Dla kogo pompa ciepła będzie odpowiednia?

Szalejąca inflacja i znaczące podwyżki kosztów ogrzewania to realny problem dla wielu Polaków. Tylko od końca 2021 roku do czerwca 2022 roku ceny na tym polu wzrosły nawet o 104 proc. Dla części obywateli naszego kraju będzie oznaczać to wybór pomiędzy zakupem koniecznych produktów spożywczych a ciepłem w domu. Dlatego już teraz warto wybrać rozwiązanie, które pozwoli znacząco ograniczyć wydatki.
 
Decydując się na zakup pompy ciepła, warto najpierw skonsultować się ze specjalistą i ocenić, czy będzie to optymalne rozwiązanie.
 
Trzeba przede wszystkim ustalić zapotrzebowanie budynku na ciepło, uwzględniając jego powierzchnię całkowitą, straty energii w budynku, ilość energii niezbędną do ogrzania ciepłej wody użytkowej, a także rodzaj instalacji grzewczej - radzi ekspert Euros Energy.

Jeśli pompa ciepła - to właśnie teraz!

Paweł Poruszek zauważa, że powoli popyt na pompy ciepła zaczyna przewyższać podaż. Obecnie coraz dłużej trzeba czekać na jej montaż, a w niedługiej przyszłości skutkować będzie to podwyżkami. Ceny mogą wzrastać o nawet 10 proc. miesięcznie.

Właśnie dlatego producenci zachęcają do tego, aby nie zwlekać z podjęciem decyzji i jak najszybciej wybrać pompę ciepła. Według ekspertów zapewni ona użytkownikom spokój na ten i kolejne okresy grzewcze. 

Źródło: KRN.pl | 2022-06-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniamieszkania na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat M. Słupskmieszkania na wynajem powiat M. Rybnikdomy na wynajem gmina Zdzieszowicemieszkania na sprzedaż gmina Zatormieszkania na sprzedaż w Harasiukachdomy na sprzedaż w Łaziscemieszkania na sprzedaż w Pomocnii

Deweloperzy

);