Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Doradcy rosną w siłę

2010-08-24

Doradcy rosną w siłę

O pół miliarda złotych wzrósł udział doradców finansowych w kredytach udzielonych w I półroczu 2010.

Za pośrednictwem firm doradztwa finansowego Polacy zaciągnęli w I półroczu 2010 r. kredyty na kwotę 5,715 mld zł. Oznacza to wzrost o 0,5 mld zł w stosunku do I półrocza 2009 r. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Jest to efekt zwiększenia aktywności kredytowej w ostatnich miesiącach. Na fali niepokojów związanych m.in. z wprowadzeniem Rekomendacji T, banki oferowały korzystne warunki dla kredytobiorców, a ci ostatni zaciągnęli 23 mld zł samych kredytów mieszkaniowych. Skorzystali na tym także doradcy.

Niewątpliwym liderem wśród biur doradztwa finansowego pozostaje Open Finance. Według danych Związku Firm Doradztwa Finansowego wartość kredytów hipotecznych sprzedanych przez należące do Getin Holdingu biuro wyniosła ponad 3,1 mld zł. Na drugim miejscu plasuje się DK Notus z 889 mln zł, a tuż za nim Expander z 870 mln zł.

Biura doradztwa finansowego podnoszą się po kryzysie, który kilka spośród największych doprowadził do upadku. Jednak nowe regulacje Komisji Nadzoru Finansowego, które utrudniają uzyskanie kredytu, mogą stać się kolejną przeszkodą. Przedstawiciele branży twierdzą, że przyszłością doradców mogą się stać produkty ubezpieczeniowo-inwestycyjne – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna" | 2010-08-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemdomy na sprzedaż powiat Augustowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Rybniklokale użytkowe na sprzedaż gmina Fabiankidomy na wynajem gmina Unisławdomy na sprzedaż w Goraninekdomy na wynajem w Zalesiemieszkania na wynajem w Kurówku

Deweloperzy

);