Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dopłata do zakupu kolektorów

2010-07-19

Dopłata do zakupu kolektorów

Indywidualni właściciele domów i wspólnoty mieszkaniowe niepodłączone do sieci ciepłowniczej będą mogły uzyskać 45-proc. dopłatę do zakupu i montażu kolektorów słonecznych.

Indywidualni właściciele domów i wspólnoty mieszkaniowe niepodłączone do sieci ciepłowniczej będą mogły uzyskać 45-proc. dopłatę do zakupu i montażu kolektorów słonecznych do ogrzewania wody – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał niedawno z sześcioma bankami umowy uruchamiające program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych – czytamy. Osobom fizycznym i wspólnotom mieszkaniowym niepodłączonym do sieci ciepłowniczej poprzez banki NFOŚiGW proponuje 45-proc. dopłatę do zakupu i montażu kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej. Program finansowy, którego uruchomienie zaplanowano na jesień tego roku ruszy wcześniej. Część banków uruchomi go już w lipcu, natomiast wszystkie zadeklarowały w swojej ofercie kredyty na kolektory słoneczne w sierpniu.
 
Nabór wniosków o dotację NFOŚiGW wraz z wnioskami o kredyt prowadzony jest w trybie ciągłym przez banki, które zawarły z NFOŚiGW umowę o współpracy. Dotacja wypłacana jest po potwierdzeniu przez bank zrealizowania przedsięwzięcia oraz osiągnięcia efektu ekologicznego tożsamego z efektem rzeczowym.Wysokość kredytu z dotacją wynosi do 100 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, z zastrzeżeniem, że jednostkowy koszt kwalifikowany przedsięwzięcia nie może przekroczyć 2500 zł za m kw. powierzchni całkowitej kolektora – dodaje gazeta.
 

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 15.07.2010 | 2010-07-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajemdziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Grodziskidomy na sprzedaż powiat M. Białystokmieszkania na sprzedaż gmina Izbicalokale użytkowe na sprzedaż gmina Zagórzdomy na sprzedaż w Sacharkimieszkania na sprzedaż w Zalesiemieszkania na sprzedaż w Dąbrowa-Las

Deweloperzy

);