Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dom się sypie, właściciele płacą grzywnę

2006-01-31

Dom się sypie, właściciele płacą grzywnę

Wspólnoty, które nie dbają o budynki, mogą mieć kłopoty. Coraz częściej nadzór budowlany, chcąc wymusić wykonanie najpilniejszych remontów, nakłada grzywny, a pieniądze ściągają urzędy skarbowe.

Wspólnoty, które nie dbają o budynki, mogą mieć kłopoty. Coraz częściej nadzór budowlany, chcąc wymusić wykonanie najpilniejszych remontów, nakłada grzywny, a pieniądze ściągają urzędy skarbowe. Jak czytamy w dalszej części artykułu „Rzeczpospolitej”, ilość grzywien w ostatnim czasie wyraźnie się zwiększyła, bo to dosyć skuteczny sposób, by zmobilizować właścicieli do remontów. Dopiero groźba zapłaty grzywny sprawia bowiem, że niejednokrotnie dbają tylko o własne mieszkanie. Nawet jeśli razi ich niszczejąca elewacja czy klatka schodowa, uważają, że powinien to załatwić ktoś inny, jakaś mityczna „administracja”. Zapominają o tym, że cały budynek jest ich własnością i że to oni powinni o niego dbać, we własnym, dobrze pojętym interesie. Ale nie dbają i dlatego PINB ich mobilizuje. Najpierw inspektorzy, zawiadomieni np. przez straż miejską, która dostała sygnał o sypiących się elewacjach, piszą wezwanie do wykonania określonych prac w budynku. Gdy to nie skutkuje, wysyłają upomnienie. A kiedy ono również nie przynosi rezultatu, przychodzi czas na decyzję o grzywnie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 30.01.2006 | 2006-01-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Kolneńskidomy na sprzedaż powiat Średzkimieszkania na sprzedaż gmina Grabowolokale użytkowe na wynajem gmina Klembówdomy na wynajem w Przytuły-Lesiedomy na wynajem w Szumincedomy na sprzedaż w Rzozowie

Deweloperzy

);