Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dom się sypie, właściciele płacą grzywnę

2006-01-31

Dom się sypie, właściciele płacą grzywnę

Wspólnoty, które nie dbają o budynki, mogą mieć kłopoty. Coraz częściej nadzór budowlany, chcąc wymusić wykonanie najpilniejszych remontów, nakłada grzywny, a pieniądze ściągają urzędy skarbowe.

Wspólnoty, które nie dbają o budynki, mogą mieć kłopoty. Coraz częściej nadzór budowlany, chcąc wymusić wykonanie najpilniejszych remontów, nakłada grzywny, a pieniądze ściągają urzędy skarbowe. Jak czytamy w dalszej części artykułu „Rzeczpospolitej”, ilość grzywien w ostatnim czasie wyraźnie się zwiększyła, bo to dosyć skuteczny sposób, by zmobilizować właścicieli do remontów. Dopiero groźba zapłaty grzywny sprawia bowiem, że niejednokrotnie dbają tylko o własne mieszkanie. Nawet jeśli razi ich niszczejąca elewacja czy klatka schodowa, uważają, że powinien to załatwić ktoś inny, jakaś mityczna „administracja”. Zapominają o tym, że cały budynek jest ich własnością i że to oni powinni o niego dbać, we własnym, dobrze pojętym interesie. Ale nie dbają i dlatego PINB ich mobilizuje. Najpierw inspektorzy, zawiadomieni np. przez straż miejską, która dostała sygnał o sypiących się elewacjach, piszą wezwanie do wykonania określonych prac w budynku. Gdy to nie skutkuje, wysyłają upomnienie. A kiedy ono również nie przynosi rezultatu, przychodzi czas na decyzję o grzywnie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 30.01.2006 | 2006-01-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemgaraże do kupieniamieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Sanockimieszkania na sprzedaż powiat M. Bielsko-Białamieszkania na wynajem gmina Skierniewicemieszkania na sprzedaż gmina Puławydomy na sprzedaż w Grzawiedomy na wynajem w Czerlejniemieszkania na sprzedaż w Sudawskie

Deweloperzy

);