Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Dom jutra” to myśl przewodnia konkursu

Magdalena Hojniak | 2017-10-19

„Dom jutra” to myśl przewodnia konkursu

Innowacyjne rozwiązania architektoniczne i dostępność to wytyczne, jakie mają przyświecać polskiemu budownictwu mieszkaniowemu.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości oraz Fundacja BGK organizują konkurs, którego ideą jest opracowanie projektu będącego prezentacją pomysłu na budownictwo mieszkaniowe w Polsce. Idea ma spełniać kryterium dostępności, a także przynosić korzyści społeczne. Jak zaznaczył dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej prof. PW Jan Słyk, zaproponowane w pracach pomysły mogą znaleźć zastosowanie przy projektowaniu inwestycji realizowanych w związku z programem „Mieszkanie Plus”.

Konkurs Dom jutra jest adresowany do studentów uczelni technicznych, uniwersytetów i wyższych szkół artystycznych. Przedstawiane przez uczestników projekty mają skupiać się wokół 1 z zaproponowanych kwestii: tworzenia modelowej urbanistyki, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w sferze funkcjonalnej, użytkowej i przestrzennej mieszkań, rozwoju trwałych i dostępnych cenowo technologii oraz wykorzystania nowych pomysłów wynikających z cyfryzacji otoczenia.

W rozstrzygniętym ostatnio konkursie na projekt domu modelowego w „Mieszkaniu Plus” najważniejsze było stworzenie rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Studenci z kolei mają za zadanie przedstawienie pomysłów, które nie tylko rozwiną myśl architektoniczno-urbanistyczną, ale również pomogą efektywnie wdrożyć najnowsze technologie budowlane i umożliwią wykorzystanie narzędzi cyfrowych. Członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński podkreślił, że dzięki konkursowi polskie budownictwo mieszkaniowe może stać się dostępne cenowo, a przede wszystkim powinno odpowiadać na współczesne wyzwania cywilizacyjne. 

Źródło: KRN.pl | 2017-10-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Wynajem pomieszczeń biurowych...
Apartamenty Lema
Sand Hotel ****
CHE162PI47
Willa Słowicza
Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat M. Świnoujściemieszkania na sprzedaż powiat Świdnickidomy na wynajem gmina Lutocinmieszkania na sprzedaż gmina Słupiamieszkania na sprzedaż w Niewiarowiemieszkania na sprzedaż w Anieliniedomy na wynajem w Piankach

Deweloperzy