Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Dom jutra” to myśl przewodnia konkursu

Magdalena Hojniak | 2017-10-19

„Dom jutra” to myśl przewodnia konkursu

Innowacyjne rozwiązania architektoniczne i dostępność to wytyczne, jakie mają przyświecać polskiemu budownictwu mieszkaniowemu.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości oraz Fundacja BGK organizują konkurs, którego ideą jest opracowanie projektu będącego prezentacją pomysłu na budownictwo mieszkaniowe w Polsce. Idea ma spełniać kryterium dostępności, a także przynosić korzyści społeczne. Jak zaznaczył dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej prof. PW Jan Słyk, zaproponowane w pracach pomysły mogą znaleźć zastosowanie przy projektowaniu inwestycji realizowanych w związku z programem „Mieszkanie Plus”.

Konkurs Dom jutra jest adresowany do studentów uczelni technicznych, uniwersytetów i wyższych szkół artystycznych. Przedstawiane przez uczestników projekty mają skupiać się wokół 1 z zaproponowanych kwestii: tworzenia modelowej urbanistyki, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w sferze funkcjonalnej, użytkowej i przestrzennej mieszkań, rozwoju trwałych i dostępnych cenowo technologii oraz wykorzystania nowych pomysłów wynikających z cyfryzacji otoczenia.

W rozstrzygniętym ostatnio konkursie na projekt domu modelowego w „Mieszkaniu Plus” najważniejsze było stworzenie rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Studenci z kolei mają za zadanie przedstawienie pomysłów, które nie tylko rozwiną myśl architektoniczno-urbanistyczną, ale również pomogą efektywnie wdrożyć najnowsze technologie budowlane i umożliwią wykorzystanie narzędzi cyfrowych. Członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński podkreślił, że dzięki konkursowi polskie budownictwo mieszkaniowe może stać się dostępne cenowo, a przede wszystkim powinno odpowiadać na współczesne wyzwania cywilizacyjne. 

Źródło: KRN.pl | 2017-10-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0
powrót do listy wiadomości

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Klonowe 14
Sand Hotel ****
Mój Dom Etap IV
Villa sento
Ostatnie biura w OVO Wrocław....
Oaza Bronowice

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Mój Dom Etap IV

Kraków, Dębniki, ul. Obozowa 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Ostatnie biura w OVO Wrocław....

Wrocław, Krzyki, ul. Podwale 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna