Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Dom jutra” to myśl przewodnia konkursu

Magdalena Hojniak | 2017-10-19

„Dom jutra” to myśl przewodnia konkursu

Innowacyjne rozwiązania architektoniczne i dostępność to wytyczne, jakie mają przyświecać polskiemu budownictwu mieszkaniowemu.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości oraz Fundacja BGK organizują konkurs, którego ideą jest opracowanie projektu będącego prezentacją pomysłu na budownictwo mieszkaniowe w Polsce. Idea ma spełniać kryterium dostępności, a także przynosić korzyści społeczne. Jak zaznaczył dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej prof. PW Jan Słyk, zaproponowane w pracach pomysły mogą znaleźć zastosowanie przy projektowaniu inwestycji realizowanych w związku z programem „Mieszkanie Plus”.

Konkurs Dom jutra jest adresowany do studentów uczelni technicznych, uniwersytetów i wyższych szkół artystycznych. Przedstawiane przez uczestników projekty mają skupiać się wokół 1 z zaproponowanych kwestii: tworzenia modelowej urbanistyki, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w sferze funkcjonalnej, użytkowej i przestrzennej mieszkań, rozwoju trwałych i dostępnych cenowo technologii oraz wykorzystania nowych pomysłów wynikających z cyfryzacji otoczenia.

W rozstrzygniętym ostatnio konkursie na projekt domu modelowego w „Mieszkaniu Plus” najważniejsze było stworzenie rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Studenci z kolei mają za zadanie przedstawienie pomysłów, które nie tylko rozwiną myśl architektoniczno-urbanistyczną, ale również pomogą efektywnie wdrożyć najnowsze technologie budowlane i umożliwią wykorzystanie narzędzi cyfrowych. Członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński podkreślił, że dzięki konkursowi polskie budownictwo mieszkaniowe może stać się dostępne cenowo, a przede wszystkim powinno odpowiadać na współczesne wyzwania cywilizacyjne. 

Źródło: KRN.pl | 2017-10-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Enklawa Białowieska
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Domy Piltza 16
Osiedle Lawendowa 3
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Legnicalokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Olsztynlokale użytkowe na sprzedaż gmina Słubicedomy na sprzedaż gmina Tereszpolmieszkania na sprzedaż w Olesiniemieszkania na sprzedaż w Chociczymieszkania na wynajem w Roszkówkie

Deweloperzy