Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dodatkowy rok na zdobycie uprawnień

2005-08-26

Dodatkowy rok na zdobycie uprawnień

Kandydaci ze średnim wykształceniem, którzy chcą handlować nieruchomościami albo nimi gospodarować, zyskują jeszcze rok, aby ubiegać się o licencje zawodowe.

Kandydaci ze średnim wykształceniem, którzy chcą handlować nieruchomościami albo nimi gospodarować, zyskują jeszcze rok, aby ubiegać się o licencje zawodowe. Tak wynika z obowiązującej od środy nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2005 r. nr 150, poz. 1251). Jak można przeczytać w Rzeczpospolitej wchodząca w życie ustawa przewiduje, że kandydaci na pośredników albo zarządców nieruchomości, którzy mają jedynie wykształcenie średnie, mogą do końca 2006 r. ubiegać się o nadanie licencji zawodowych. Najpóźniej tego dnia trzeba złożyć wniosek o dopuszczenie do postępowania kwalifikacyjnego. Do końca 2006 r. łatwiejszą drogę do zawodu pośrednika albo zarządcy będą miały też osoby z wykształceniem wyższym warunkiem jest jednak podobnie jak dla osób z wykształceniem średnim ukończenie kursu. Nowelizacja przewiduje, że dzięki zaliczeniu takiego kursu osoby mające wyższe wykształcenie nie muszą już kończyć odpowiednich studiów podyplomowych. Zmiana przepisów to dobra wiadomość dla kilku tysięcy kandydatów na pośredników i zarządców. Na zdobycie uprawnień na starych zasadach mieli oni czas jedynie do końca 2005 r.

Źródło: "Rzeczpospolita" 24.08.05 | 2005-08-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice na wynajemmieszkania na wynajemdomy na wynajem powiat Kaliskidomy na sprzedaż powiat Kozienickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Rzepiennik Strzyżewskidomy na sprzedaż gmina Obrowomieszkania na sprzedaż w Klesztowiedomy na wynajem w Jaroszowcumieszkania na sprzedaż w Dębowcu

Deweloperzy

);