Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dodatkowe szkolenia dla zarządców i pośredników

2008-05-27

Dodatkowe szkolenia dla zarządców i pośredników

Specjaliści od nieruchomości będą musieli co roku odbywać kursy, szkolenia i seminaria.

Specjaliści od nieruchomości będą musieli co roku odbywać kursy, szkolenia i seminaria – przypomina „Rzeczpospolita”.

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie z 17 kwietnia 2008 r. w sprawie stałego doskonalenia zawodowego przez rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości (DzU nr 80, poz. 475). Określa ono sposoby stałego szkolenia i dokumentowania tego obowiązku. Zgodnie z przepisami stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych odbywa się poprzez udział w seminariach, szkoleniach lub kursach specjalistycznych dotyczących gospodarowania nieruchomościami i rynku nieruchomości (dotyczących posiadanych uprawnień i licencji zawodowych). Jak czytamy dalej, seminarium nie może trwać krócej niż cztery godziny edukacyjne, szkolenie nie krócej niż osiem godzin, a kurs specjalistyczny minimum 15 godzin.

Po ukończeniu szkolenia zainteresowany otrzymuje zaświadczenie potwierdzające jego odbycie. Jednocześnie przepisy zobowiązują organizatora szkolenia, w szczególności organizację zawodową, do prowadzenia rejestru wydanych zaświadczeń, które muszą być przesłane drogą elektroniczną do Ministerstwa Infrastruktury (w ciągu 14 dni od ich wydania).Zaświadczenie o szkoleniu trzeba przechowywać przez trzy lata (licząc od początku roku następującego po roku, w którym zorganizowano kształcenie) – podaje dziennik.

Źródło: „Rzeczpospolita” 27.05.2008 | 2008-05-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniagaraże na wynajemgaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Lipskidomy na wynajem powiat Świebodzińskimieszkania na sprzedaż gmina Przytocznamieszkania na sprzedaż gmina Wierzbicadomy na wynajem w Kuźnicy Kiedrzyńskiejmieszkania na sprzedaż w Mącznikachdomy na sprzedaż w Czernicach

Deweloperzy

);