Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dobry czas dla deweloperów

2005-10-27

Dobry czas dla deweloperów

Kolejna Giełda Domów i Mieszkań zorganizowana przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań w dniach 22–23 października potwierdziła ożywienie na rynku nieruchomości.

Przez halę „Sokoła” przewinęły się tłumy potencjalnych nabywców mieszkania czy domu. Wśród 51 wystawców pojawiły się trzy nowe banki kuszące atrakcyjną ofertą kredytów mieszkaniowych: Lukas Bank, Bank Polskiej Spółdzielczości i Bank Gospodarstwa Krajowego. Nowością na giełdzie było pojawienie się firmy ochroniarskiej, która odtąd będzie dbać o bezpieczeństwo zarówno wystawców, jak i odwiedzających halę „Sokoła”.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej prezes stowarzyszenia Tytus Misiak 6 października br. doszło do spotkania członków zarządu SBDiM z prezydentem Jackiem Majchrowskim. Prezes Misiak wyraził nadzieję, że konsekwencją tego spotkania będzie usprawnienie działania Wydziału Architektury i Urbanistyki, a szczególnie procedur wydawania decyzji o warunkach zabudowy. W najbliższym czasie zaplanowano kolejne robocze spotkania przedstawicieli SBDiM z pracownikami Wydziału Architektury i Urbanistyki. Gotowość do współpracy zadeklarował również wiceprezydent Kazimierz Bujakowski: My również cały czas pracujemy nad skróceniem i uproszczeniem procedur, staramy się tę sytuację poprawiać, a „spojrzenie z drugiej strony” bardzo nam w tym pomaga. Do końca września br. Wydział Architektury wydał około 2700 decyzji WZ, to jest tyle, ile było wydanych w całym 2004 r. i o 1000 więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Jeśli chodzi o decyzje o pozwoleniach na budowę, to naszym celem jest rozpatrywanie kompletnych wniosków o pozwolenia na budowę w ciągu 65 dni. Sytuacja jest zatem lepsza, choć cały czas pozostaje jeszcze wiele do poprawienia.

W związku z wejściem w życie 28 lipca br. zmiany ustawy „Prawo ochrony środowiska”, która w wypadku realizacji inwestycji pogarszających stan środowiska nakłada na inwestora obowiązek uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, Kazimierz Bujakowski zaproponował zorganizowanie spotkania członków SBDiM z przedstawicielami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, który te decyzje będzie wydawał, aby szczegółowo omówić temat. Jest to kolejny krok w kierunku ułatwienia porozumienia inwestora z urzędem.

Wiceprezes SBDiM Dorota Koźmińska przypomniała, że obecna, 7-procentowa stawka podatku VAT na nowe mieszkania obowiązuje do tylko końca 2006 roku. Teraz jest dobry czas dla deweloperów, coraz korzystniejsze kredyty mieszkaniowe nakręcają koniunkturę, ale strach przed skutkami podwyżki wisi nad nami. Dlatego w najbliższym czasie stowarzyszenie powinno się zająć analizą skutków podwyższenia stawki podatku i podjąć działania, aby w jakiś sposób wpłynąć na przyjęcie jak najłagodniejszych rozwiązań podatkowych.

Tego samego dnia wieczorem nastąpiło oficjalne otwarcie nowego biura Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań mieszczącego się w budynku firmy „Fronton” przy ul. Kamiennej.

(mak)

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 21/2005 | 2005-10-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajeminne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Łomżalokale użytkowe na wynajem powiat Oławskimieszkania na sprzedaż gmina Brochówmieszkania na wynajem gmina Raba Wyżnadomy na sprzedaż w Zaroślumieszkania na sprzedaż w Jarząbkowicachdomy na wynajem w Miłogórze

Deweloperzy

);