Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dobra wiadomość dla osób spłacających mieszkanie

Adrianna Szydło | 2019-06-14

Dobra wiadomość dla osób spłacających mieszkanie
Stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie

Niezmienione wartości stóp procentowych to optymistyczna informacja dla osób, które zadłużyły się na zakup mieszkania.

Rada Polityki Pieniężnej na ostatnim posiedzeniu ustaliła, że stopy procentowe pozostaną na tym samym poziomie. Jest to dobra wiadomość dla osób spłacających kredyty mieszkaniowe. Wynika z tego, że wartość zadłużenia nie wzrośnie, a raty w najbliższym czasie nie ulegną zmianie. Utrzymanie dotychczasowych wskaźników jest możliwe dzięki stabilnej sytuacji gospodarczej na światowym i europejskim rynku.

Sytuacja panująca na rynkach europejskich pozwaliła, by Europejski Bank Centralny nie wprowadzał zmian. Nadal utrzymuje on stopy procentowe na poziomie bliskim oraz poniżej zera, natomiast Stany Zjednoczone nie zmieniają ich wartości. W Polsce z kolei wzrosła aktywność gospodarcza, czego przyczyną może być zwiększona konsumpcja. Jest ona wynikiem niższej stopy bezrobocia i zwiększania płac.

W ocenie RPP obecny indeks stóp procentowych pozytywnie wpływa na utrzymanie polskiej gospodarki na poziomie wzrostowym oraz jest pomocny w zachowaniu równowagi makroekonomicznej. Rada przewiduje, że w bieżącym roku dynamika PKB może być nieco wyższa, niż pierwotnie zakładano, a inflacja utrzyma się na stabilnym poziomie.

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła, że stopa referencyjna i lombardowa wynosić będą odpowiednio 1,50 proc. oraz 2,50 proc., natomiast stopa depozytowa i redyskonta weksli 0,50 proc. oraz 1,75 proc.

 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupieniadomy na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Działdowskimieszkania na wynajem powiat Grudziądzkidomy na sprzedaż gmina Barcindomy na sprzedaż gmina Pacanówmieszkania na sprzedaż w Grodzonowicachmieszkania na sprzedaż w Kamieńczyk Borowydomy na wynajem w Jackowie

Deweloperzy

);