Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Do 2012 r. w Polsce powstanie 400 hoteli

2008-09-16

Do 2012 r. w Polsce powstanie 400 hoteli

W trakcie budowy i modernizacji jest teraz 180 hoteli. Pierwsze zostaną oddane do użytku pod koniec tego roku.

 

W trakcie budowy i modernizacji jest teraz 180 hoteli. Pierwsze zostaną oddane do użytku pod koniec tego roku – donosi „Gazeta Prawna”.
 
Kolejnych prawie 200 hoteli, których termin ukończenia przypada na lata 2010-2012, jest w fazie planowania – wynika z niepublikowanego jeszcze raportu Cushman & Wakefield. Oznacza to, że w ciągu czterech lat zostanie udostępnionych 20 tys. nowych pokoi hotelowych. Oferta na rynku nadal jest ograniczona. Na 10 tys. mieszkańców przypada zaledwie 40 miejsc noclegowych, co daje nam jedno z ostatnich miejsc w Europie (na przykład w Czechach jest cztery razy więcej miejsc).
 

Jak czytamy dalej, najdynamiczniej rozwijają się Wrocław, Trójmiasto, Kraków oraz Katowice. Łącznie powstanie w nich 55 hoteli, najwięcej – 17 we Wrocławiu. To dowodzi, że w kolejnych latach województwa małopolskie i dolnośląskie nadal będą widniały na mapie inwestorów. W 2007 r. na projekty w obu tych regionach przeznaczyli oni ponad 600 mln zł. Znaczenia nabiera też województwo pomorskie. W Trójmieście ma pojawić się 16 hoteli.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 15.09.2008 | 2008-09-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażkamienice na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Kluczborskimieszkania na wynajem powiat Lubaczowskilokale użytkowe na wynajem gmina Potok Wielkimieszkania na sprzedaż gmina Stary Brusdomy na wynajem w Świdrach Podleśnychmieszkania na wynajem w Owczarniimieszkania na sprzedaż w Smugach

Deweloperzy

);