Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy zbudują galerie handlowe za 10 mld zł

2008-09-08

Deweloperzy zbudują galerie handlowe za 10 mld zł

Do 2010 r. powstanie 2,5 mln m kw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Nowe galerie handlowe będą realizowane zarówno w centrach, jak i na obrzeżach miast.

 

Do 2010 r. powstanie 2,5 mln m kw. nowoczesnej powierzchni handlowej – informuje „Gazeta Prawna”. Nowe galerie handlowe będą realizowane zarówno w centrach, jak i na obrzeżach miast.
 
W fazie budowy oraz planowania jest ponad 100 centrów handlowych. Wartość inwestycji to ponad 10 mld zł. Najwięcej nowych galerii zostanie oddanych do użytku w województwie mazowieckim, wielkopolskim i dolnośląskim. Łącznie powstanie w nich prawie 40 obiektów. Większość z budowanego 1 mln m kw. ukończona zostanie w przyszłym roku – czytamy. Do 2010 r. ma powstać dalsze 1,5 mln m kw. powierzchni centrów handlowych. Dzięki nowym inwestycjom liczba powierzchni handlowej wzrośnie do 8 mln m kw.
 
Nowe projekty sprawią, że dysproporcja między mniejszymi i większymi miastami ulegnie spłaszczeniu. Na mapie inwestycyjnej deweloperów są głównie miasta do 100 tys. mieszkańców – donosi dziennik. Jak podkreśla Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH), w najbliższych dwóch latach udział mniejszych miast w całkowitej podaży powierzchni handlowej wzrośnie z 6 proc. do 12 proc. na koniec 2009 r. Deweloperów do realizacji kolejnych inwestycji skłania siła nabywcza Polaków, która – jak zauważa PRCH – rośnie od trzech lat średnio o 20 proc. rocznie. To powoduje, że na centrach wciąż można zarobić. Za najlepsze powierzchnie w Warszawie trzeba zapłacić 65-75 euro za m kw. miesięcznie. W mniejszych miastach 34-39 euro. Ostatnim czynnikiem, który ożywił ten rynek, jest uchylenie przez Trybunał Konstytucyjny w lipcu ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych.
 
 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 8.09.2008 | 2008-09-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniamieszkania na wynajemdomy na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Lublindomy na wynajem powiat Łaskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Janów Lubelskilokale użytkowe na wynajem gmina Czarny Bórdomy na sprzedaż w Smardzowiedomy na wynajem w Jeżowiedomy na wynajem w Wiewiórowie

Deweloperzy

);