Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy zadecydują o lokalizacji osiedli

2007-12-07

Deweloperzy zadecydują o lokalizacji osiedli

Ministerstwo Infrastruktury proponuje, by deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe samodzielnie przygotowywały plany urbanistyczne dla nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe.

Ministerstwo Infrastruktury proponuje, by deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe samodzielnie przygotowywały plany urbanistyczne dla nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe – donosi „Gazeta Prawna”.

Zgodnie z nową ustawą o zorganizowanym budownictwie mieszkaniowym, której założenia mają zostać przedstawione do końca czerwca, przygotowywane przez deweloperów i spółdzielnie mieszkaniowe plany urbanistyczne zawierałyby opis inwestycji, który akceptowałaby gmina – czytamy dalej. Nie zostałyby zatwierdzone plany inwestycyjne niezgodne ze standardami architektonicznymi i nieprzewidujące np. terenów zielonych, placów zabaw czy terenów przeznaczonych pod usługi publiczne.

Przeciwko takiej możliwości protestują samorządy, ponieważ obawiają się, że deweloperzy przerzucą na gminy odpowiedzialność za zapewnienie mieszkańcom swoich osiedli kosztownych przyłączy medialnych – informuje dziennik. Resort przekonuje, że inwestycje związane z uzbrajaniem nowych osiedli będą realizowane na gruncie partnerstwa publiczno-prywatnego. Według zapowiedzi Ministerstwa Infrastruktury nowa ustawa o zorganizowanym budownictwie mieszkaniowym powinna zacząć obowiązywać od stycznia 2009 r.

Więcej w „Gazecie Prawnej”.

Źródło: „Gazeta Prawna" 7.12.2007 | 2007-12-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniadomy na wynajemkamienice do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Tczewskidomy na wynajem powiat Górowskimieszkania na sprzedaż gmina Kędzierzyn-Koźlelokale użytkowe na wynajem gmina Walcedomy na wynajem w Marianówcedomy na sprzedaż w Franopolumieszkania na sprzedaż w Krępej

Deweloperzy

);