Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy zaczną ogłaszać upadłość

Magdalena Hojniak | 2018-08-01

Deweloperzy zaczną ogłaszać upadłość

Problemy w branży budowlanej mogą odbić się na funkcjonowaniu firm deweloperskich. Dla kupujących mieszkania oznacza to podwyżki.

Rosnące ceny mieszkań mogą być następstwem tego, co aktualnie dzieje się w sektorze budowlanym. Z płynnością boryka się większość firm działających w tym obszarze gospodarki. Brak pracowników, droższe materiały budowlane i zadłużenia to najczęstsze problemy prowadzące do upadłości. Coraz częściej widać, że z trudnościami nie radzą sobie również deweloperzy i nie mogą zrealizować kontraktów zawartych np. 2 lata temu. Skutkuje to ogłoszeniami upadłości, co najdotkliwiej odczuwają nabywcy mieszkań, o czym mówi wiceprezes PMR Restrukturyzacje Maciej Roch Pietrzak.

Dane z pierwszego półrocza br. zebrane przez Coface pokazują, że liczba przypadków, w których deweloper ogłasza swoją upadłość zwiększyła się o 18 proc., a czas przepływu płatności odbywa się nawet o miesiąc dłużej niż w minionym roku. Tym samym opóźnienia w regulowaniu rachunków wynoszą już ok. 116 dni.

Jak podkreśla ekspert, sytuacja jest najbardziej niebezpieczna dla małych firm, którym trudniej jest się zabezpieczyć przed takimi komplikacjami, a przede wszystkim je przewidzieć. Tymczasem podjęcie stosownych działań w odpowiednim czasie jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa. W niektórych przypadkach bowiem poddanie się np. pod sądowy nadzór może być jedynym rozwiązaniem pozwalającym na dalsze prowadzenie działalności i ochronę przed wieloletnim zadłużeniem.  

Źródło: Newseria Biznes | 2018-08-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

andy_b ⋅ 07-08-2018 | 13:47

To chodzi o płyn mózgowo-rdzeniowy (PMR)?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Przepiękny dom jednorodzinny

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemkamienice do kupieniadziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Łobeskidomy na sprzedaż powiat Lubańskimieszkania na sprzedaż gmina Iwonicz-Zdrójmieszkania na wynajem gmina M. Poznańmieszkania na wynajem w Boleńdomy na wynajem w Skarbiszowicachdomy na wynajem w Joniec-Kolonia

Deweloperzy

);