Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy walczą o fachowców

2007-07-07

Deweloperzy walczą o fachowców

Nawet dwukrotnie wzrosły w ostatnich miesiącach zarobki pracowników firm deweloperskich i zarządców budynków. To jeden z efektów hossy na rynku budowlanym.

Nawet dwukrotnie wzrosły w ostatnich miesiącach zarobki pracowników firm deweloperskich i zarządców budynków. To jeden z efektów hossy na rynku budowlanym - donosi „Rzeczpospolita”. Ostatnie podwyżki to i tak dopiero przedsmak tego, co branżę może czekać w kolejnych kilkunastu miesiącach. Płace u deweloperów czy zarządców budynków w porównaniu z innymi sektorami gospodarki są wciąż dość niskie i będą musiały szybko pójść w górę. Wszystko dlatego, że konkurencja jest ogromna, brakuje doświadczonych specjalistów, a na rynek wchodzą kolejne zagraniczne firmy. Już teraz najwięksi gracze mają 5 – 10 proc. nieobsadzonych stanowisk.

Jak czytamy dalej, największy kłopot jest z menedżerami ds. zarządzania nieruchomościami oraz rzeczoznawcami majątkowymi z doświadczeniem w wycenie obiektów komercyjnych. Na rynku brakuje też specjalistów od pozyskiwania gruntów i lokalizacji, dyrektorów ds. komercjalizacji oraz absolwentów geodezji znających się na wycenach gruntów. Kłopoty ze znalezieniem ludzi potwierdzają dane GUS.

Źródło: „Rzeczpospolita” 6.07.2007 | 2007-07-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażkamienice na zamianędomy poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Lidzbarskimieszkania na sprzedaż powiat Łukowskidomy na wynajem gmina Harasiukimieszkania na sprzedaż gmina Jastkówmieszkania na sprzedaż w Wylazłówmieszkania na wynajem w Dobledomy na wynajem w Beznazwie

Deweloperzy

);