Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy uzależnieni od najemców

2010-11-03

Deweloperzy uzależnieni od najemców

Banki zabezpieczają się, żądając od kredytobiorców podpisanych z góry umów najmu w przypadku każdego projektu komercyjnego.

Banki zabezpieczają się, żądając od kredytobiorców podpisanych z góry umów najmu w przypadku każdego projektu komercyjnego. Problem pojawia się, gdy np. inwestujący w branże mieszkaniową, chcą wybudować biurowiec. Taki kredytobiorca nie ma doświadczenia, a banki zwracają na to uwagę - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Inwestorzy zgodnie odpowiadają, że warunki stawiane przez banki są zbyt surowe. Dochodzi do sytuacji, kiedy deweloper z góry uzależniony jest od najemców.

Choć jeszcze niedawno banki nie wymagały od deweloperów umów pre-lease, dając im po zakończeniu budowy - pół roku na znalezienie najemców. Wiele osób pragnęłoby powrotu do dawnych regulacji.

Źródło: "Rzeczpospolita" 02.11.2010 | 2010-11-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęgaraże do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Bieruńsko-Lędzińskidomy na sprzedaż powiat Leżajskimieszkania na sprzedaż gmina Przasnyszdomy na sprzedaż gmina Augustówmieszkania na wynajem w Koźminiedomy na sprzedaż w Chobotkachmieszkania na wynajem w Radwanie

Deweloperzy

);