Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy prężnie budują

2017-03-20

Deweloperzy prężnie budują

Statystyki pokazują, że w 2017 r. branża budownictwa mieszkaniowego ruszyła pełną parą. Do użytkowania oddano więcej mieszkań niż rok temu.

W przeciągu dwóch poprzednich miesięcy do użytkowania oddano 26 438 mieszkań, czyli o 5 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Aż o 44,5 proc. wzrosła liczba wydanych na budowę pozwoleń oraz zgłoszeń projektów budowlanych. Polacy rozpoczęli również 23 116 budów, co daje 24,1 proc. przyrost w porównaniu z okresem styczeń-luty 2016 r. Inwestorzy indywidualni, którzy zrealizowali ponad połowę z 26 438 inwestycji, poprawili swój zeszłoroczny wynik o 7,3 proc. Tej grupie budujących udało się również uzyskać o 34 proc. więcej zezwoleń na budowę oraz o 2,2 proc. rozpoczętych inwestycji. Wzrost odnotowali także deweloperzy, których udział w oddanych do użytkowania mieszkaniach stanowi 46,6 proc. ogólnej liczby. Rekordowy wynik osiągnęli inwestujący w lokale na sprzedaż lub wynajem, zdobywając 21 327 pozwoleń na budowę, co w przełożeniu na procenty daje blisko 62 proc.

Ujemne notowania pojawiły się na koncie spółdzielni mieszkaniowych, które udostępniły o 118 lokali mniej, otrzymały o 38 mniej pozwoleń, a spadek w przypadku rozpoczętych prac budowlanych wyniósł aż 370.

Najwięcej nowych mieszkań powstało w województwie wielkopolskim, gdzie w porównaniu z pierwszymi 2 miesiącami 2016 r. przybyło 74,1 proc. lokali. Równie dobre wyniki uzyskało województwo lubuskie i pomorskie. Największy spadek z kolei miał miejsce na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.  

Źródło: KRN.pl | 2017-03-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Goodbest ⋅ 27-04-2017 | 16:40

Hello, I am Adams Reymond, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. please email on adamsreymond5@gmail.com for more details. Best Regards Adams Reymond U.S Army Afghanistan.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Klonowe 14
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Villa sento

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 
Super oferta: / poprzednia następna