Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy prężnie budują

2017-03-20

Deweloperzy prężnie budują

Statystyki pokazują, że w 2017 r. branża budownictwa mieszkaniowego ruszyła pełną parą. Do użytkowania oddano więcej mieszkań niż rok temu.

W przeciągu dwóch poprzednich miesięcy do użytkowania oddano 26 438 mieszkań, czyli o 5 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Aż o 44,5 proc. wzrosła liczba wydanych na budowę pozwoleń oraz zgłoszeń projektów budowlanych. Polacy rozpoczęli również 23 116 budów, co daje 24,1 proc. przyrost w porównaniu z okresem styczeń-luty 2016 r. Inwestorzy indywidualni, którzy zrealizowali ponad połowę z 26 438 inwestycji, poprawili swój zeszłoroczny wynik o 7,3 proc. Tej grupie budujących udało się również uzyskać o 34 proc. więcej zezwoleń na budowę oraz o 2,2 proc. rozpoczętych inwestycji. Wzrost odnotowali także deweloperzy, których udział w oddanych do użytkowania mieszkaniach stanowi 46,6 proc. ogólnej liczby. Rekordowy wynik osiągnęli inwestujący w lokale na sprzedaż lub wynajem, zdobywając 21 327 pozwoleń na budowę, co w przełożeniu na procenty daje blisko 62 proc.

Ujemne notowania pojawiły się na koncie spółdzielni mieszkaniowych, które udostępniły o 118 lokali mniej, otrzymały o 38 mniej pozwoleń, a spadek w przypadku rozpoczętych prac budowlanych wyniósł aż 370.

Najwięcej nowych mieszkań powstało w województwie wielkopolskim, gdzie w porównaniu z pierwszymi 2 miesiącami 2016 r. przybyło 74,1 proc. lokali. Równie dobre wyniki uzyskało województwo lubuskie i pomorskie. Największy spadek z kolei miał miejsce na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.  

Źródło: KRN.pl | 2017-03-20

powrót do listy wiadomości

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Biurowiec IMPOL
Villa sento
Prestige City
Sand Hotel ****
Inwestycja Osiedle Klonowe 11
Osiedle Piltza - Etap III
Oaza Bronowice
Cystersów 26
Cieślewskiego 7A
Arged Spółdzielnia Handlowa...
Marine Hotel *****

Biurowiec IMPOL

Kraków, Prądnik Biały, Conrada 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Prestige City

Kraków, Podgórze 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Osiedle Klonowe 11

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Osiedle Piltza - Etap III

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 

Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Arged Spółdzielnia Handlowa...

Kraków. Gromadzka 46 

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 
Super oferta: / poprzednia następna

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Łódźlokale użytkowe na sprzedaż powiat Wąbrzeskimieszkania na sprzedaż gmina Główczycedomy na wynajem gmina Jedliczemieszkania na sprzedaż w Łagówkudomy na sprzedaż w Lisewiedomy na sprzedaż w Jagodzińcu

Deweloperzy