Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloper znów oszukał nabywców

Magdalena Hojniak | 2018-12-14

Deweloper znów oszukał nabywców

Krakowski deweloper naraził na szkody finansowe swoich klientów. Prokuratura postawiła 22 zarzuty. Straty nabywców sięgają 11 mln zł.

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko jednemu z deweloperów prowadzących działalność na terenie Krakowa. Sprawa dotyczy oszustwa, jakiego miała dopuścić się firma wobec swoich klientów. Spółka choć wybudowała blok, nie oddała do użytkowania mieszkań, które zakupili nabywcy. Uniemożliwił to brak pozwolenia na ich udostępnienie. Szkoda, jaką ponieśli nabywcy wskutek zajścia, została oszacowana na 11 mln zł.

W związku ze sprawą zarzuty usłyszą 4 osoby. Odpowiedzą nie tylko za narażenie na straty finansowe klientów i oszustwa, ale również za niepoinformowanie w odpowiednim czasie o złej kondycji firmy, co w znacznym stopniu przyczyniło się do rozmiarów konsekwencji. Osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie spółki chociaż wiedziały, że zmierza ona do upadłości i nic nie wskazuje na poprawę sytuacji, nie spełniły obowiązków, jakie przewiduje prawo w tego typu przypadkach. Oprócz tego śledztwo wykazało, że przy okazji sprzedaży terenów pod zabudowę innemu deweloperowi przekazały mu dokumenty architektoniczno-budowlane, nie pobierając za to opłaty, choć ich wartość sięgała 1 500 000 zł. Tym samym jeszcze bardziej pogorszyło to stan przedsiębiorstwa.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego członkowie zarządu usłyszeli 22 zarzuty, za które grozi nawet 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze. 

Aktualnia policja nie podaje więcej informacji.

Źródło: KRN.pl | 2018-12-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (4)

Andrzej ⋅ 18-12-2018 | 16:35

Podanie nazwy dewelopera prawdopodobnie wiązałoby się z dużą karą finansową dla Właścicieli portalu, więc nie podanie jej jest jak najbardziej uzasadnione. Myślę, że każdy komu zależy znajdzie taką informację wykorzystując do tego wujka google :)

ania ⋅ 18-12-2018 | 15:52

dokladnie news o niczym, moze jakas nazwa dewelopera ktora moglaby uchronic innych przyszlych nabywców

gosia ⋅ 18-12-2018 | 11:50

A co z bankowymi kontami powierniczymi? Czyżby one nie zabezpieczyły poszkodowanych?

Szczegółowy ⋅ 16-12-2018 | 17:04

Może jakieś szczegóły? Jaki deweloper? Jakie osoby? News o niczym :(

Pokaż wszystkie komentarze (4)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianękamienice do kupieniadomy na wynajemdomy na sprzedaż powiat M. Toruńdomy na sprzedaż powiat Wolsztyńskidomy na wynajem gmina Nieborówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Złotówmieszkania na sprzedaż w Dzierzkowiemieszkania na wynajem w Kamieńczyndomy na wynajem w Stanisławowie

Deweloperzy

);