Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloper nie wytnie drzew na potrzeby inwestycji

2017-03-01

Deweloper nie wytnie drzew na potrzeby inwestycji

W kontrowersyjnej ustawie, na mocy której właściciel może usunąć drzewo ze swojej posesji, będą poprawki.

Podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że do ustawy zezwalającej właścicielom na usuwaniu drzew rosnących na ich posesji, zostanie wprowadzone ograniczenie. Obecnie trwają prace legislacyjne, których celem jest opracowanie stosownych przepisów regulujących kwestie związane z usuwaniem drzew oraz krzewów.

Wniesione poprawki nie pozbawią możliwości gospodarowania zalesieniem własnych gospodarstw, gdyż, jak zwrócił uwagę prezes PiS, dla wielu osób jest to dobre prawo. Nowelizacja dotyczyć będzie jedynie większych zespołów drzew, dotychczas usuwanych na potrzeby dużych inwestycji. Nowe prawo w wielu przypadkach było nadużywane i przyczyniało się do zubażania przyrody. Interpretowane niezgodnie z założeniem, z jakim powstało, omijało obowiązujące dotąd racjonalne ograniczenia, chroniące naturalny ekosystem. Jarosław Kaczyński dodał, że ustawa może zostać omówiona już podczas najbliższego posiedzenia sejmu.

W ostatnim czasie na niekorzystne zapisy w ustawie zwracał uwagę również Polski Związek Firm Deweloperskich. Odnoszące się do wycinki drzew na potrzeby np. wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych postanowienia, wpływały na znaczne zwiększenie opłat. Zadaniem Związku, ustawa nie przyczyniała się do ochrony środowiska, a jedynie mogła wpływać na zawyżenie cen mieszkań, poprzez podniesienie całkowitych kosztów budowy. Członkowie stowarzyszenia w piśmie skierowanym w tej sprawie do Ministerstwa Środowiska zwracali uwagę na ewentualne spowolnienia produkcji budowlanej, wynikające z przepisów ustawy. Postulowali również o wprowadzenie obowiązku nasadzeń zastępczych bądź przeprowadzaniu przesadzeń, co faktycznie eliminowałoby negatywne skutki wycinki drzew, przeprowadzanej na potrzeby gospodarcze.  

Źródło: KRN.pl | 2017-03-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (3)

Goodbest ⋅ 27-04-2017 | 16:46

Hello, I am Adams Reymond, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. please email on adamsreymond5@gmail.com for more details. Best Regards Adams Reymond U.S Army Afghanistan.

maniek ⋅ 07-03-2017 | 19:45

Wracaj na Madere , Rosio. Bo nie wiesz co piszesz.

Madera ⋅ 07-03-2017 | 16:20

KACZYŃSKI MOŻE SOBIE KOTA WPROWADZIĆ ! PRZECIEŻ JEST SEJM, A MOŻE DYKTATURA KACZYŃSKIEGO ?! CO DO .....SIĘ TU DZIEJE?! POPRAWKA DO JAKIEJ USTAWY KTO I KIEDY JĄ PRZEGŁOSOWAŁ, Z KOGO WY WAŁA ROBICIE ?! JAKIM PRAWEM SZYSZKO MA PRAWIE 2 MILIONY HEKTARÓW LASU, TAM PIŁY PŁONĄ.....AŻ WYTNIE WSZYSTKO, WTEDY POPRAWKI BĘDĄ CZEGO JAK NAWET USTAWA NIE MIAŁA VACATIO LEGIS ......16.12.2016 DO 01.01.2017r. a teraz SZYSZKO powycina drzewa...których nie posadził i wtedy się wycofają ale drzew i lasów nie będzie!JESTEŚCIE ZWYKŁYMI BANDYTAMI !

Pokaż wszystkie komentarze (3)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniamieszkania na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Jastrzębie-Zdrójdomy na wynajem powiat Kępińskidomy na sprzedaż gmina Kaźmierzlokale użytkowe na wynajem gmina Sieniawamieszkania na sprzedaż w Wioscemieszkania na sprzedaż w Kwaszeninadomy na wynajem w Załawie

Deweloperzy

);